Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Wspólnie w Jaworzniku.

Wspólnie w Jaworzniku.

W Jaworzniku (04.06.) odbyło się Święto Sąsiadów, w ramach projektu unijnego ,,Nowe Szanse dla mieszkańców Gminy Żarki”.  Panie z Koła Gospodyń Wiejskich zadbały o smakowite ciasta, smalec, kompot z rabarbaru, sałatkę owocową i wiele innych delikatesów. Marysia Gil malowała twarze najmłodszym i robiła tatuaże. Grillowali:  Arkadiusz Kotyniak oraz  Grzegorz Kusaj, natomiast nagłośnienie obsługiwał Przemysław Michalak.  Były jak zawsze dmuchańce,  fotobudka oraz wata cukrowa i popcorn.
W konkursie  na domowe ciasta, wyłoniono i  nagrodzono zwycięzców:
                                     I miejsce – Marcelina Tekielak
                                     II miejsce – Olga Giza
                                     III miejsce – Marzena Kusaj
Ponadto nagrody otrzymały: Katarzyna Greń, Anna Pol, Iwona Rał, oraz Agnieszka Kot za największy wkład w przygotowanie pysznego smalcu.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jaworzniku przygotowały piękny występ  dla publiczności,  mogliśmy też podziwiać  Reprezentacyjny Zespół  Pieśni i Tańca z Zawiercia. Koło Gospodyń Wiejskich z Jaworznika wraz z radną Wiolettą Król i sołtys Kamilą Poroś przygotowały dla  dzieci loterię z nagrodami.

Projekt unijny „Nowe Szanse” pozwala na realizację tak atrakcyjnych wydarzeń w naszych sołectwach i do tego mobilizuje społeczność lokalną do włączenia się w organizację świąt z wielkim zaangażowaniem.

Kolejne Święto Sąsiadów odbędzie się  w dniu 25 czerwca  o godz. 16.00 przy basenie miejskim w Żarkach.

 

08

CZE

2022

435

razy

czytano