Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Ulice Młyńska i Jagodowa po odbiorze

Ulice Młyńska i Jagodowa po odbiorze

Z udziałem władz gminy i wykonawcy i inspektora nadzoru został przeprowadzony odbiór techniczny ulic Młyńska i Jagodowa (29.06.). Po zakończonym zdaniu powstały nowe drogi w ciągu ul. Młyńskiej na długości  1590 mb, na ul. Jagodowa 1000 mb, łącznie 2590 mb, szer. jezdni 5 mb.

Wzdłuż jezdni wykonano chodnik (2 m) oraz ścieżkę rowerową (szerokość 2 mb) o łącznej długości 5170 mb.  Powstały przejścia dla pieszych,  kanalizacja deszczowa o dł. 2268mb, a także wykonano most. Uporządkowano drzewostan. 

- Na zadanie uzyskaliśmy dofinansowanie w 2020r. z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości  2 601 103,51 zł, co stanowi 50 proc. wartości zadania. Drugie tyle zapewniono w budżecie Miasta i Gminy Żarki – informuje Klemens Podlejski, burmistrz Miasta i Gminy Żarki.  Wspólnie z zastępcą burmistrza Jakubem Grabowskim, sekretarz Dominiką Horoszko, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej Joanną Zamorską  uczestniczyli w odbiorze.

Wykonawcę firmę wyłonioną w przetargu PRDM Myszków Sp. z o.o. w Żarkach reprezentowali Stefan Cieślewicz i Dariusz Makieła. Obecny był również inspektor nadzoru Konrad Zymek.

Zdjęcia: Dominika  Horoszko

30

CZE

2022

625

razy

czytano