Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Rowerowo w Suliszowicach

Rowerowo w Suliszowicach

Dzisiaj (23.08.) odbyło się spotkanie robocze w związku z budową drogi rowerowej przez Suliszowice. Prace związane z korytowaniem, przygotowaniem podbudowy i montażem krawężników są już zakończone. - Wykonawca przygotowuje się do malowania oznaczenia poziomego – wyjaśnia burmistrz Żarek Klemens Podlejski. – Przy ścieżce jest już oznaczenie pionowe i warto na nie zwrócić uwagę.

W ub. roku wybudowano fragment drogi rowerowej między Jaroszowem, a Suliszowicami. W tym roku prace trwają w ciągu wsi aż do granic z Gminą Olsztyn. I na granicy się nie kończą. Tu bowiem w trakcie jest budowa drogi rowerowej  z Suliszowic do Krasawy i przez Zrębice.
– Niedaleko Leśniczówki jest już miejsce do odpoczynku: wiata, stolik, ławki, stojakiem na rowery - informuje burmistrz Żarek Klemens Podlejski.
Zadnie jest realizowane w partnerstwie z Gminą Olsztyn, która jest liderem projektu. Budowa trasy rowerowej na odcinku Zrębice, Krasawa – w gminie Olsztyn (5,6 km); Suliszowice, Jaroszów – w gminie Żarki (4,6 km) jest współfinansowana ze środków unijnych. Wzdłuż tej trasy o długości 10,2 km mają powstać łącznie trzy punkty wypoczynku dla rowerzystów.

 

23

SIE

2022

473

razy

czytano