Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Zmiany od 1.09. Odpady.

Zmiany od 1.09. Odpady.

Firma odbierająca odpady komunalne z terenu gminy Żarki, Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Zawierciu, złożyła w lipcu br. pismo, w którym zawnioskowała o renegocjacje warunków umowy w zakresie ceny.

Spółka powołała się na destabilizację gospodarki, lawinowy wzrost cen produktów, dynamiczne zmiany cen energii elektrycznej, gazu i ropy naftowej. Biorąc pod uwagę specyfikę branży, znaczny udział w świadczonej usłudze kosztów prądu, gazu czy paliwa, są one dużo bardziej odczuwalne, niż pokazują wskaźniki inflacyjne. W momencie przygotowania oferty przetargowej spółka kupowała paliwo w cenie netto 3.758,94 zł/m3 . Obecnie kupuje paliwo w cenie 7.278,00 zł/m3.

Dotychczas usługa jest realizowana rzetelnie i terminowo zgodnie z założeniami zamówienia i umowy. Potwierdza to nieporównywalnie niższa skala zgłaszanych reklamacji. Mając na uwadze utrzymanie dobrej usługi dla mieszkańców podjęto negocjację warunków umowy. Po dwóch spotkaniach z zarządem spółki wypracowano porozumienie. Została zmieniona ceny odbioru odpadów komunalnych o 2 zł. Mieszkaniec zamiast 28 zł zapłaci 30 zł za miesiąc. Podwyżka wchodzi w życie z dniem 1 września 2022 roku.

25

SIE

2022

801

razy

czytano