Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Jan Gil z Jaworznika nagrodzony.

Jan Gil z Jaworznika nagrodzony.

Przepiękne wieńce zostały przekazane Burmistrzowi Miasta i Gminy Żarki Klemensowi Podlejskie-mu oraz zastępcy Jakubowi Grabowskiemu. Samorządowcy docenili hodowcę ryb Jana Gila z Ja-worznika. To on odebrał nagrodę z rąk burmistrzów w ramach Dożynek Powiatowych w Niegowie (3.09.)
Koła gospodyń wiejskich z Kotowic, Przybynowa, Wysokiej Lelowskiej i Zaborza reprezentowały wspólnie z samorządowcami Gminę Żarki na powiatowym święcie plonów. KGW z Zaborza przekazało dożynkową kopkę dla burmistrza K. Podlejskiego, a KGW Kotowice obdarowało J. Grabowskiego.
Msza dożynkowa, korowód, przekazanie tegorocznego chleba i wieńcy to stałe elementy programu. Od kilku lat samorządowcy poszczególnych gmin wręczają nagrody wyróżniającym się rolnikom. Tym razem doceniono wysiłek Jana Gila z Jaworznika.
Nagrodzony rolnik Jan Gil mieszka w Jaworzniku wraz z żoną Katarzyną oraz córkami Marysią i Zosią prowadzą gospodarstwo rolne o areale około 10 hektarów. Zajmują się produkcją zbóż oraz hodowlą ryb. Na działce Państwa Gilów znajduje się źródło wody pitnej o wyjątkowej czystości. Sprawia to, iż ich ryby są wyjątkowo smaczne. Z uwagi na niewielką powierzchnię stawów (około 0,7h) gospodarze prowadzą tylko sprzedaż detaliczną. Pstrąga można kupić przez cały rok, a karpia i inne ryby tylko przed Bożym Narodzeniem. Rodzina Gilów ma plan na otwarcie smażalni i wędzarni ryb, której nie ma na terenie gminy Żarki.
Jan Gil jest emerytowanym policjantem. Od 28 lat należy do OSP Jaworznik i aktywnie uczestniczy w akcjach ratowniczo-pożarniczych. Ze względu na gospodarstwo wstąpił do Stowarzyszenia Jurajska Ryba i działa w ramach Rady Programowej.

 

05

WRZ

2022

761

razy

czytano