Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Zlot Ciągników i Samoróbek Jaroszów 2022

Zlot Ciągników i Samoróbek Jaroszów 2022

Zlot Ciągników i Samoróbek w Jaroszowie zgromadził 16 pojazdów o różnej mocy. Wydarzenie w ostatnią sobotę (10.09.) przyciągnęło wielu zainteresowanych traktorami oraz wspólną zabawą.
Organizatorzy zadbali o liczne konkursy dla właścicieli pojazdów. Była parada ciągników, ale i wymiana doświadczeń i opowieści o motoryzacyjnych perypetiach. Najlepsi kierowcy otrzymali nagrody w poszczególnych kategoriach konkursowych. Wręczał je burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.
Wśród widzów wielu było również takich, którzy obiecali, że następnym razem pojawią się wraz ze swoimi ciągnikami. Przedstawiciele lokalnej społeczności pięknie zadbali o przygotowanie miejsca wydarzenia, dekoracje, smakowite potrawy na stół, organizację konkursów. Gospodynie zatroszczyły się o bigos, żurek, kiełbaski, smalec i kiszone ogórki, ale i o bardzo duży wybór ciast. Dla dzieci przygotowano popcorn i watę cukrową.
 
Wydarzenie zorganizowali mieszkańcy Jaroszowa wraz z sołtysem Piotrem Warzechą. Zaangażowana była radna Rady Miejskiej Jolanta Cichoń oraz sołtys Suliszowic Dariusz Cichoń. Dołączali również mieszkańcy sąsiedniej Zawady, Stowarzyszenie „Jurajskie Amonity” Jaroszów,  Firma Ubezpieczeniowa Viviamo. Zadanie dofinansowane ze środków unijnych w ramach projektu pt. „Nowe szanse dla mieszkańców Gminy Żarki”. Wsparcie zapewniła również Gmina Żarki. Patronat objął burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.
 

13

WRZ

2022

527

razy

czytano