Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Spektakl 22.09. MGOK Żarki. Wstęp bezpłatny

Spektakl 22.09. MGOK Żarki. Wstęp bezpłatny

Teatr Nowy w Częstochowie oraz Fundacja Oczami Brata zapraszają na spektakl Łukasza Staniszewskiego pt. „Cebula”, Dom Kultury w Żarkach, 22 września 2022 r. o godz. 18.00. Wstęp bezpłatny. Reżyseria: Marek Ślosarski.
Obsada: Paweł Bilski – Karol, Szymon Kowalik – Paweł, Iwona Chołuj – Mama, Adam Machalica – Szymon, Paulina Kajdanowicz – Ewa

Wszystko zaczęło się od książki „Wystarczy kochać”. W 2015 r. napisali ją Jadwiga i Paweł Bilscy. Przedstawili w pierwszej części historię rodziny wychowującej dziecko z Zespołem Downa. W drugiej - brat i syn opisuje początkową działalnością Fundacji Oczami Brata. Głównym bohaterem „Cebuli” Staniszewski uczynił Karola Bliskiego.

Książka doczekała się scenicznej adaptacji. Spektakl jest debiutancką produkcją Teatru Nowego w Częstochowie, który powołał do życia Paweł Bilski. Reżyserii podjął się Marek Ślosarski, aktor filmowy i teatralny, a także reżyser teatralny, trzykrotny zdobywca Złotej Maski, na co dzień związany z Teatrem Powszechnym w Łodzi.

Obsadę – obok dyplomowanych aktorów i absolwentów Studium Aktorskim im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie: Pawła Bilskiego, Szymona Kowalika oraz Pauliny Kajdanowicz tworzą aktorzy Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie – Iwona Chołuj i Adam Machalica. Zapraszamy

19

WRZ

2022

403

razy

czytano