Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Wino Młynarza.

Czerwone i białe wino rocznik 2021 było podane do degustacji uczestnikom Juromanii. Trunki to efekt ubiegłorocznego winobrania w Winnicy Demonstracyjnej przy Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach.  Degustacja została połączona ze zbiorem tegorocznego plonu.
W trakcie wydarzenia pokazano, jak sortować winogron, sprawdzać zawartości cukrów i kwasów, mielić winogron, tłoczyć w prasie. Ponadto przedstawiono fachowe wiadomości o nastawianiu i zaszczepianiu szlachetnymi drożdżami. - Dla entuzjastów uprawy winorośli przygotowaliśmy kilkanaście darmowych sadzonek – mówi Jerzy Sikorski, właściciel szkółki winorośli Żarwin z Żarek.
Jerzy Sikorski wspólnie z Arkadiuszem Babką, który prowadzi szkółkę winorośli w Przybynowie sprawują fachową opiekę nad demonstracyjną winnicą.
W zbiorach pomagały panie i panowie z Żareckiego Klubu Seniora "Barwy Jesieni" oraz pracownicy  Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach.
Winnica została zasadzona w 2020r. przez uczestników spotkania winiarzy Forum Internetowego  http://www.winogrona.org z podarowanych sadzonek, łącznie jest 40 odmian winorośli.

29

WRZ

2022

625

razy

czytano