Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Dodatek węglowy. Wypłaty.

Dodatek węglowy. Wypłaty.

696 tys. to pierwsza transza środków dodatku węglowego, która trafi do mieszkańców Gminy Żarki. Dzisiaj (30.09.) Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy w Żarkach rozpoczął  wypłaty. Wczoraj radni Rady Miejskiej na sesji zadecydowali o wprowadzeniu środków do budżetu Gminy Żarki.
- W pierwszych dniach przyjmowania wniosków złożono ich 1657. Na dzień 26 września było już 2207 wniosków – informuje Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.
- Wnioski są systematycznie rozpatrywane i kierowane do płatności  - wyjaśnia Agnieszka Pala-Czyż, kierownik MGOPS w Żarkach.

Ostatnie tygodnie i miesiące to znaczne obciążenia dla pracowników ośrodku pomocy. – Realizujemy też wypłaty dodatku osłonowego. Przyjętych jest 1227 wniosków. Dokładnie 720 jest już rozpatrzonych, natomiast 507 wniosków oczekuje na rozpatrzenie. Termin określono do 2 grudnia br. – dodaje pani kierownik.  

Dla samego dodatku osłonowego sporządzonych zostało obecnie 210 pism do osób, ZUS lub innych instytucji.

Dodatkowo MOPS wydaje zaświadczenia do Programu Czyste Powietrze.  W tym wypadku również są liczone dochody. W tym roku 2022 wydano  76 zaświadczeń.

Oprócz tych zadań rozpoczął się okres świadczeniowy 2022/2023. Są składane wnioski na świadczenia rodzinne (uzależnione od dochodu) Było ich  425. Należy szacować, że osoby te ponownie złożą o świadczenie plus dojdą nowe osoby.

Można również składać wnioski w funduszu alimentacyjnym.- Było  29 wniosków, złożą wszyscy - dodaje A. Pala-Czyż.

 

 

30

WRZ

2022

928

razy

czytano