Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Przedszkole i świetlica w Przybynowie.

Przedszkole i świetlica w Przybynowie.

Przebudowa, rozbudowa i zmiana sposobu użytkowania dawnego budynku przychodni zdrowia na budynek przedszkola ze świetlicą wiejską w miejscowości Przybynów jest faktem. Burmistrz Żarek Klemens Podlejski podpisał umowę na realizację zadania. Zadanie wykona AGBUD-BIS Częstochowa za 1 940 000,00 zł

- Zadanie realizowane w ramach otrzymanej promesy w ramach  Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – informuje burmistrz Klemens Podlejski. – Termin wykonania wynosi 11 miesięcy.

W wyniku inwestycji powstanie budynek dwupoziomowy (przyziemie i parter) na planie prostokąta z przyległą klatką schodową, kryty dachem wielospadowym. W przyziemiu świetlica  oraz zaplecze socjalno-techniczne przedszkola. Na parterze sale zajęciowe z sanitariatami, pomieszczenie cateringowe i biurowe, szatnie. Zostaną wykonane przyłącza: wodociągowe, kanalizacji sanitarnej i energetyczne. Powstanie wentylacja grawitacyjna z odzyskiem ciepła, instalacja wodno-kanalizacyjna, grzewcza w oparciu o elektryczne maty grzewcze, elektryczna instalację fotowoltaiczna.

Na zewnątrz zostanie wykonany plac zabaw oraz zagospodarowanie terenu. Budynek będzie przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnością. Zostanie zakupione podstawowe wyposażenie obiektu. Wykonana zostanie termomodernizacja obiektu.

 

05

PAŹ

2022

723

razy

czytano