Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Album o parafii

Pięć wieków istnienia żareckiej parafii i kościoła pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Żarkach zebranych w jednym wydawnictwie. Album, którego promocja odbyła się w minioną sobotę (29.10.), jest jubileuszową pamiątka obchodów 500-lecia.
Spotkanie odbyło się w ośrodku kultury w Żarkach.  Album był w przygotowaniu od wielu miesięcy  Nad projektem czuwała Marlena Bednarska-Panasiuk.  W zespole realizującym wydawnictwo pracowali: ksiądz proboszcz Stanisław Kotyla, Klaudia Gocyła, Marzena Bareła, doktor Jacek Szpak, Andrzej Lech, Radosław Panasiuk, Sławomir Kwiatkowski,

- Album to materialny ślad Jubileuszu parafii i mam nadzieję, że znajdzie swoje miejsce w żareckich domach. Są książki, które czyta się jednym tchem. Mam nadzieję, że nasza publikacja znajdzie  wiernych czytelników  - powiedział ks. proboszcz Stanisław Kotyl.

- Gratuluję zespołowi redakcyjnemu. Każda publikacja o społecznościach lokalnych, wspólnotach i ich historii jest cenna. Niesie emocje – podkreślił Klemens Podlejski, burmistrz Miasta i Gminy w Żarkach.

Atutem wydawnictwa są informacje historyczne oraz zdjęcia przedstawiające rozwój i żareckiej świątyni, ale i wspólnoty parafialnej,  która od wieków troszczy się o materialne dziedzictwo.

Album do nabycia w zakrystii i kancelarii parafialnej.

31

PAŹ

2022

635

razy

czytano