Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Informacja. Zakup węgla.

Informacja. Zakup węgla.

Tylko do 24 listopada br. będą przyjmowane wnioski o zakup węgla w preferencyjnej cenie od tych mieszkańców, którzy zamierzają go nabyć jeszcze w tym roku.  W ciągu 6 dni roboczych  w sekretariacie żareckiego magistratu  złożono 389 wniosków. Trwa ich weryfikacja.

- Dysponujemy informacją, iż węgiel będzie dla mieszkańców gminy Żarki z KWK Wesoła oraz KWK Piast-Ziemowit Ruch Wola – mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.
W zapytaniu ofertowym wyłoniono firmy do obsługi dystrybucji paliwa stałego na terenie Gminy Żarki. Są to: Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa „Jurek” oraz Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowo „Ceg-Żar-Trans”. Obydwie z Żarek.

O dalszych działaniach będziemy informować.


Wzór wniosku dostępny w dwóch wersjach:
Wersja elektroniczna:
- na stronie internetowej Gminy Żarki (poniżej)
- na stronie BIP Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach
Wersja papierowa
- w sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach pokój 18 (piętro)
Jak złożyć wniosek?
- w sekretariacie UMIG Żarki pokój 18 (piętro)
- drogą elektroniczną pod warunkiem podpisania profilem zaufanym lub osobistym,  poprzez epuap lup drogą mailową, ale pod warunkiem, że jest podpis elektroniczny.

Gmina Żarki zadeklarowała przystąpienie do zakupu węgla po preferencyjnej cenie w myśl ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych.  Od 24 października były zbierane formularze szacunkowe. Od 9 listopada przyjmowane są wnioski zgodnie z ustawą.

 

18

LIS

2022

769

razy

czytano