Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Radosna Szkoła w Jaworzniku.

Radosna Szkoła w Jaworzniku.Dzieci, rodzice, nauczyciele oraz przedstawiciele władz samorządowych wzięli udział
w uroczystym oddaniu sali zabaw wykonanej w ramach rządowego projektu pt. Radosna Szkoła.

Zadnie było realizowane przez szkołę podstawową w Jaworzniku. Sala do zabawa została dofinansowana sumą w wysokości 4 tys. zł. Na koszt gminy wykonano remont. W efekcie powstała nowa piękna i pożyteczna przestrzeń do spędzania wolnego czasu w szkole. Uroczystość oddania do użytku odbyła się w dniu 17 marca w szkole w Jaworzniku.

Wzięli w niej udział oprócz najbardziej zainteresowanych, czyli uczniów również nauczyciele, rodzice, przedstawiciele władz gminnych i wojewódzkich na czele z wojewodą Zygmuntem Łukaszczykiem. Wojewoda pogratulował dyrektor szkoły Jadwidze Podlejskiej sprawnego zrealizowania zadania.  Natomiast burmistrz Klemens Podlejski podkreślił, iż jest to kolejna inwestycja w edukację na terenie gminy Żarki i wpisuje się w działanie zmierzające do poprawy życia w naszej społeczności.

W ub. roku zakończono termomodernizację szkoły podstawowej w Żarkach. Za 150 tys. zł wyremontowano budynek użyteczności publicznej w Kotowicach. Inwestycja była wsparta przez środki unijne. W październiku 2009 roku rozpoczęliśmy budowę gimnazjum, zakończenie prac do końca 2010 roku. Wartość zadania blisko 6 mln zł, połowę dofinansowuje Unia Europejska za sprawą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

- W Jaworzniku w ub. roku wykonano remont dachu na szkole podstawowej za 36 tys. zł. Wspólnie ze Wspólnotą Gruntową wyremontowano dach na remizie. Wartość zadania około 80 tys. zł. Natomiast w tym roku wykonamy gruntowny remont świetlicy w budynku szkoły. To także jest działanie w kierunku poprawy jakości życia na obszarach wiejskich. Podobnie, jak planowana modernizacja ulicy Wschodniej – dodał burmistrz Klemens Podlejski.

(przygotowała: Katarzyna Kulińska-Pluta, fot. Jakub Grabowski) 

19

MAR

2010

1012

razy

czytano