Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Mało węgla na potrzeby mieszkańców

Mało węgla na potrzeby mieszkańców

Na ten moment 38 mieszkańców z 181 zainteresowanych będzie mogło kupić ekogroszek po preferencyjnej cenie 1950 zł za tonę. O węgiel orzech wnioskowało 328 mieszkańców, ale wystarczy go dla 145. Niestety, gmina Żarki otrzymuje znikomą ilość węgla w stosunku do potrzeb zgłoszonych przez mieszkańców. Z informacji pozyskanych z Polskiej Grupy Górniczej do Żarek ma dotrzeć 214 ton groszku. W tej kategorii wniosek złożyło 9 osób o 13.5 tony. Tym asortymentem planuje się wesprzeć osoby,  które złożyły wniosek o zakup ekogroszku, ponieważ jest możliwość jego rozkruszenia na składzie. Jest to opcja dodatkowo płatna. Taka alternatywa będzie kierowana do osób zainteresowanych ekogroszkiem.

Z żareckiego urzędu kierowane są prośby i monity do Polskiej Grupy Górniczej o zwiększenie dostaw w poszczególnych asortymentach  węgla. Niestety, odpowiedź brzmi za każdym razem tak samo. Nie ma możliwości dostarczenia większej liczby ton ekogroszku i orzecha ze względu na niedobory w produkcji.

Jak braki przedstawiają się tonażowo?  Gmina Żarki wnioskowała o 271 ton ekogroszku dla 181 gospodarstw. W tym wypadku brakuje 219 t ekogroszku dla 143 gospodarstw. W kategorii  węgiel orzech gmina wnioskowała o 490 ton. Przyznano 216 ton. Zadowoli to 145 gospodarstw z 328, które złożyły wniosek. W tej kategorii brakuje 274 tony dla 183 gospodarstw.

Polska Grupa Górnicza wyznaczyła dla gminy Żarki 7 terminów obioru węgla, który mam być sprzedawany  po preferencyjnych cenach. Dwa transporty dotarły do Żarek i są rozdysponowywane wśród mieszkańców. Kolejne terminy zaplanowano  na 17, 22, 27, 29 i 30 grudnia.

13

GRU

2022

688

razy

czytano