Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Remiza w nowej odsłonie.

Remiza w nowej odsłonie.

W piątek (16.12.) w wyremontowanej remizie OSP odbył się Powiatowy Zarząd OSP RP. Do Jaworznika przyjechali strażacy z pięciu gmin powiatu. Spotkali się, aby omówić sprawy bieżące, złożyć życzenia, ale przy okazji zaprezentowano budynek po wykonanych pracach.

Termomodernizacja budynku OSP w Jaworzniku została  zakończona w tym roku. Zadnie wykonano dzięki dofinansowaniu unijnemu.

- Całkowita wartość projektu wyniosła 1 710 544,66 zł, dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło  701 780,05 zł, a gmina dołożyła 1 008 764, 61 zł  - informuje Klemens Podlejski,  burmistrz Miasta i Gminy w Żarkach. – Najważniejsze, że diametralnej poprawie uległa efektywność  energetyczna budynku o 80,21% w stosunku do stanu przed modernizacją.

Budynek został poddany termomodernizacji, przebudowano również pomieszczenia wewnętrzne. Wykonano izolację ścian, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, montaż instalacji fotowoltaicznej i założenie instalacji c.o. Obiekt wykorzystywany jest, jako strażnica OSP w Jaworzniku oraz jako miejsce organizowania imprez okolicznościowych. Na parterze są pomieszczenia strażaków, 3 garaże dla aut strażackich oraz toalety, które mają służyć obsłudze imprez plenerowych oraz przeprowadzanych w sali na piętrze obiektu. Na piętrze sala imprez do 100 osób oraz zaplecze sanitarne i kuchenne. Z sali wyprowadzono wyjście ewakuacyjne – schody stalowe.

20

GRU

2022

495

razy

czytano