Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Przebudowa dróg. Zaborze, Kotowice, Suliszowice, Jaroszów, Wysoka.

Przebudowa dróg. Zaborze, Kotowice, Suliszowice, Jaroszów, Wysoka.

Krawężniki, podbudowa i kostka na zajazdach na posesje. Przystąpiono do budowy  chodników. Tak na dzisiaj wygląda przebudowa ul. Szkolnej  w Zaborzu.  Inwestycja jest powiązana z kilkoma innymi zadaniami drogowymi w Kotowicach, Suliszowicach oraz Wysokiej Lelowskiej.  Wszystkie łączy finansowanie z  Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. – W Nowy Rok wychodzimy z zadaniami rozpoczętymi w ub. roku. Pogoda pozwala na kontynowanie prac  – informuje burmistrz Żarek Klemens Podlejski.

We wrześniu została podpisana umowa z firmą MARMADEX Myszków na kwotę  4 948 707,20 zł. Przebudowa ul. Szkolnej to pierwsze z rozpoczętych działań drogowych. Umowa obejmuje jeszcze: przebudowę ulic Majowej i Ogrodowej w Kotowicach, powstaną nowe drogi Suliszowice – Jaroszów oraz Wysoka Lelowska – Żarki Letnisko.

Zadanie w ramach otrzymanej promesy Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Gmina Żarki dokłada 5 proc. z środków własnych i jest to suma 247 435,36 zł. Pozostała kwota 4 701 271,84 to wspomniane  środki rządowe.
Zakończenie zadania do 12 grudnia 2023r.

 

04

STY

2023

416

razy

czytano