Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Koziegłowskiej

Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Koziegłowskiej

Dobra wiadomość dla rowerzystów. Do czerwca tego roku zostanie wybudowana ścieżka rowerowa o długości 555 m i o szer. 2 m o nawierzchni z kruszywa kamiennego wzdłuż ul. Koziegłowskiej w Żarkach w terenie leśnym, oddalonym od ruchliwej drogi wojewódzkiej. Początek trasy powiązany jest z nowowybudowaną ścieżką rowerową przy ul. Jagodowej. Koniec odcinka zlokalizowany jest na skrzyżowaniu z istniejącą drogą leśną. Powstanie również miejsce dla rowerzystów - placyk z ławką do odpoczynku rowerzysty, koszem na śmieci i stojakiem na rowery.

Na to zadanie środki są już zagwarantowane. Wsparte przez żareckich urzędników Stowarzyszenie LKS Zielni Żarki pozyskało 44 400,00 zł dotacji. Całość zadania 53 924,31 zł. Umowa jest już podpisana z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego,

Co z dalszym  fragmentem drogi rowerowej? Na brakujący odcinek ścieżki w kierunku ul. Steinkellera został złożony wniosek przez LKS  Zieloni Żarki w ub. roku do Partnerstwa  Północnej Jury. - Wniosek jest w trakcie weryfikacji w Urzędzie Marszałkowskim – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Zależało nam na realizacji tego zadania. Stąd współpraca ze stowarzyszeniem, z resztą nie po raz pierwszy.

Umowa powinna być podpisana w tym półroczu. Zakres zadania obejmuje wybudowanie ścieżki rowerowej szutrowej o długości 857 m. Całkowity koszt: 108 000, 00 zł. Dofinansowanie: 100 000, 00 zł.

 

01

LUT

2023

520

razy

czytano