Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Pożar w Kotowicach.

Pożar w Kotowicach.

Zachowała się bryła domu i elewacja. Dwa pożary zniszczyły dom w Kotowicach. Straty są znaczne. Zalane wszystkie pomieszczenia, dziury w dachu i w stropie sprawiają, że dom nie nadaje się do zamieszkania. Wymaga gruntowego remontu. Na szczęście nie ma ofiar w ludziach.  Zaoferowano pomoc z Gminy Żarki. Właściciel apeluje o pomoc przy sprzątaniu.

Ogień pojawił się przy piecu kominkowym po południu w miniony wtorek (28.03.) w domu jednorodzinnym w Kotowicach przy ul. Strażackiej – Ja byłem poza domem. Żona zadzwoniła, że się pali. Powiadomiła strażaków. Reakcja była szybka  – opowiada Krzysztof Łyszczarz. - Noc spędziliśmy poza domem w Zawierciu. Wcześnie rano zaalarmowano straż o ponownym pożarze u nas.  Zajęły się belki stropowe. Gdzieś tam po prostu tlił się ogień – dodaje pan Krzysztof.

Drugi pożar sprawił, że uszkodzony jest dach. Została wycięta dziura  i w dach i w stropie. Dom decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego nie nadaje się do mieszkania.

- Mamy dach nad głową u syna – mówi pan Krzysztof w trakcie spotkania z burmistrzem Żarek Klemens Podlejskim, zastępcą Jakubem Grabowskim i radnym wsi Kotowice Pawłem Labochą.

- Poprosiliśmy komendanta straży w Myszkowie  o odpowiednią folię, aby zabezpieczyć dach i wnętrze domu ze względu na niepewną pogodę – mówi burmistrz Klemens Podlejski.

- Jak  najszybciej zostanie podstawiony kontener na śmieci. Można też skorzystać z pomocy finansowej ośrodka pomocy – informuje Jakub Grabowski, zastępca burmistrza.

Strażacy OSP Kotowice zaoferowali pomoc przy sprzątaniu wewnątrz domu i na podwórku.

29

MAR

2023

702

razy

czytano