Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Odnawialne źródła energii. Możesz wybrać.

Odnawialne źródła energii. Możesz wybrać.

Dostępne są jeszcze instalacje OZE dla mieszkańców, w ramach projektu grantowego. Wysoka wartość dofinansowania. Można ubiegać się o: solary – panele na dachu + zbiornik na wodę, pompę ciepła do cwu + zbiornik na wodę, Kocioł na pellet. Dofinansowanie bardzo korzystne. Wszystkie to odnawialne źródła energii. Oprócz komfortu w użytkowaniu, to także czystsze najbliższe środowisko, lepsze zdrowie i więcej czasu dla siebie i rodziny. Jakie mają jeszcze zalety? Przeczytaj!


Solary – panele na dachu + zbiornik na wodę

Korzyści: ogromna wygoda – ciepła, a latem bardzo gorąca woda do mycia wyłącznie z energii słonecznej. Solary zaczynają grzać już od końca zimy, luty/marzec w słoneczne dni woda nagrzewa się do ok. 40օ , latem to wartości powyżej 70 օ    Słoneczna jesień to również cały czas mocno ciepła woda.

Nie wkładamy żadnego wysiłku w podgrzanie wody, oprócz kosztów inwestycyjnych, w znacznej części refundowanych, nie ma żadnych innych nakładów finansowych, a gorąca woda jest przez wiele miesięcy w roku.


Pompę ciepła do cwu + zbiornik na wodę – na budynkach gdzie nie można założyć solarów świetnie sprawdza się pompa ciepła do podgrzewania wody użytkowej, przy czym zużycie energii jest minimalne. To również bardzo ekonomiczne, bezobsługowe urządzenie, a koszty inwestycyjne są w dużej części refundowane.


Kocioł na pellet – łatwy w obsłudze, paliwo ekologiczne, czysto w kotłowni. Atutem jest również możliwość uzyskania dofinansowania z dwóch źródeł – z unijnego grantu i z Programu Czyste Powietrze przez co można zrefundować 100% kosztów netto.


Dofinansowanie – do 95% kosztów netto instalacji, jednak nie więcej niż: solary – 12 500,00zł, pompa ciepła – 8 000,00zł, kocioł na pellet – 16 000,00zł, a w połączeniu z Czystym Powietrzem do 100 proc. kosztów netto.

Zadzwoń UMIG Żarki, tel. 34 314 80 36 w. 29

11

KWI

2023

728

razy

czytano