Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Gospodarstwo Edukacyjne Siodłata Gęś w Żarkach

Gospodarstwo Edukacyjne Siodłata Gęś w Żarkach

Główną bohaterką gospodarstwa jest gęś, ale wśród jej sąsiadów znajdziemy; kury, kaczki, indyki, perliczki, króliki, kozy, owce, krówkę i wiele innych. Nowe gospodarstwo edukacyjne można odwiedzić już w ten weekend 29.04-07.05.2023, godz. 10.00 - 16.00. Turyści zyskają dostęp do przyjaznych zwierząt, które można głaskać, karmić, ale przede wszystkim poznać ich zwyczaje, zachowania, etapy życia i rozwoju.  Do gospodarstwa można się wybrać z rodziną lub grupą. Czeka tam gospodarz, który jest zarazem przewodnikiem po zagrodzie

- Gospodarstwo ma służyć celom edukacyjnym i jest jednocześnie prawdziwym gospodarstwem rolnym. To jest nasz aut - przekonuje Tomek Hamerla, właściciel zagrody. - W gospodarstwie są uprawiane rośliny. Będzie prowadzona edukacja w zakresie produkcji roślinnej i zwierzęcej, ale i  na temat zdrowego żywienia. Głównym tematem jest  przedstawienie gościom wszystkich etapów życia drobiu na przykładzie gęsi.

Zagospodarowane podwórko pod potrzeby turystów znajduje się w Żarkach, ale nieopodal są pola, łąki i lasy. I zgodnie z wytycznym ośrodka doradztwa rolniczego może w nim być prowadzona edukacja w zagrodzie. Alejki i przyjazne stanowiska z możliwością dotykania i karmienia zwierząt ułatwią poruszanie się po gospodarstwie. Obiekt posiada dużą altanę, pomieszczenie w budynku oraz toaletę do dyspozycji odwiedzających.

- Zapraszamy rodziny z dziećmi, ale i grupy zorganizowane dzieci i młodzieży. Wizyta trwa około godziny. W trakcie przewodnik gospodarz oprowadza po obiekcie, dlatego warto rezerwować terminy - dodaje właściciel.

W okresie zimowym obiekt jest niedostępny dla odwiedzających.

Info:

Gospodarstwo Edukacyjne Siodłata Gęś
ul. Ofiar Katynia 18, 42- 310 Żarki
tel. 516 224 063,
siodlatages@interia.pl,
www.siodlatages.pl

25

KWI

2023

888

razy

czytano