Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Kupiecki Sąsiek. Kolejny 10.06.

Kupiecki Sąsiek. Kolejny 10.06.

Pierwszy Kupiecki Sąsiek już za nami. W dniu 29 kwietnia otwarte zostały, po raz pierwszy w tym roku, wrota Kupieckiego Sąsieku na Targowisku Miejskim w Żarkach. W tradycyjnej stodole można było obejrzeć i zakupić lokalne rękodzieło min. artykuły dekoracyjne, haftowane serwetki,  drewniane deseczki i półmiski, autorską biżuterię, świeczniki na podgrzewacze i inne cudeńka z betonu i gipsu polimerowego, szklane witraże i figurki ceramiczne.
Oczywiście było też coś na ząb: tatarczuch od Jadwigi Plesińskiej, drożdżówki, ciasta, smalec, żurek i chleby na zakwasie przygotowane przez panie z KGW Zaborze i wędzone karpie i pstrągi z gospodarstwa rybackiego państwa Katarzyny i Jana Gilów z Jaworznka.

W sąsieku nie zabrakło naszych atrakcji turystycznych:  Manufaktury HokussPokus, Zagrody Maciejówka i Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach.
Wspaniałą atrakcja dla dzieci były warsztaty rękodzielnicze „Wiklinowe serduszka” przygotowane przez animatorów z Etnopracowni w Żarkach.
Zakupu w sąsieku i na targowisku umilała Kapela ANI-ANI.
Kolejny Kupiecki Sąsiek już 10 czerwca. Serdecznie zapraszamy.

Wystawcami byli: Jadwiga Plesińska z Żarek, Mrs Betoniara, Pan Przemysław z Żarek, Koło Gospodyń Wiejskich z Zaborza, Witold Rataj z Myszkowa, Zagroda Edukacyjna Maciejówka, Koło Sprawnych Rąk z Żarek, Hokus Pokuss - Manufaktura Słodyczy, Hodowla ryb Katarzyna i Jan Gil z Jaworznika, Niebieski Koralik Iwona Rał, Janusz Ochocki, Etnopracownia, Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach

 

08

MAJ

2023

288

razy

czytano