Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Laureaci. Międzypowiatowy Konkursu Języka Angielskiego

Laureaci. Międzypowiatowy Konkursu Języka Angielskiego

W Szkole Podstawowej w Żarkach odbył się finał III edycji Międzypowiatowego Konkursu Języka Angielskiego „My Fantasy Story” Żarki 2023 pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki - Klemensa Podlejskiego (11.05.). W I etapie wzięło udział 13 szkół z trzech powiatów: myszkowskiego, częstochowskiego i zawierciańskiego. Organizatorki konkursu, anglistki ze szkoły w Żarkach: Agnieszka Ratman, Anna Garncarz oraz Aleksandra Grzywna spośród 60 autorów nadesłanych prac wybrały 16 finalistów.

Laureatami konkursu zostali:

Zuzanna Łakoma - Zespół Placówek Oświatowych w Janowie
Katarzyna Dyszy - SP w Cynkowie
Michał Rybak - Społeczna Językowa SP nr 1 im. ks. J. Twardowskiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego W Częstochowie
Joanna Królak - Społeczna Językowa SP nr 1 im. ks. J.Twardowskiego Społecznego Towarzystwa Oświatowego W Częstochowie
Zuzanna Hoff - SP  nr 1 im. A. Mickiewicza w Myszkowie
Michał Majchrzak - Szkoła Podstawowa w Koziegłówkach

Wyróżnienia otrzymali:

Jakub Wójcik – SP im. Jana Ledwocha w Irządzach
Bartłomiej Wójcik - SP im. Jana Ledwocha w Irządzach
Lena Strzelczyk - SP z Oddziałami Integracyjnym im. H. Sienkiewicza w Myszkowie
Tatiana Hacaś - Szkoła Podstawowa im. Wł. Szafera w Żarkach
Wiktoria Hałaczkiewicz - Szkoła Podstawowa im. Wł.Szafera w Żarkach
Miłosz Opara - Szkoła Podstawowa w Koziegłówkach
Gabriela Piekarczyk - Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Pradłach

-  Poziom języka angielskiego w tej edycji był bardzo wysoki. Oceniam go na B1-B2 - ocenia jedna z organizatorek konkursu Aleksandra Grzywna.

- Historyjki zachwyciły nas, w szczególności pasja uczniów do języka, ich pomysł, zaangażowanie. To po prostu trzeba zobaczyć i usłyszeć - powiedziała anglistka Anna Garncarz.

- Konkurs tworzy szereg osób, ważne jest wsparcia dyrekcji, koleżanek z pracy czy pomoc pracowników obsługi. To cudowni uczestnicy, ich nauczyciele i rodzice.  Ten konkurs pokazuje, jak pięknie można rozwinąć pasję do czytania i połączyć ją ze znajomością języka obcego. Gdy słyszę ucznia, który z wielką radością i energią opowiada o swojej pracy, płynnie i na bardzo wysokim poziomie, jestem zachwycona - powiedziała organizatorka Agnieszka Ratman. - Wspólnym wysiłkiem wydaliśmy już trzecią edycję książki z pracami, która jest dostępna w Miejskiej Bibliotece w Żarkach oraz na stronie szkoły www.spzarki.cal24.pl

Nagrody w konkursie ufundowali:
Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski,
Pracownia Kulinarna "Basenowa"
Przystań Leśniów
Bistro Kameralna
Gospodarstwo Edukacyjne Siodłata Gęś
Manufaktura Słodyczy Hokus Pokuss
Papugarnia Jurajskie Ptaki

Uczestnicy otrzymali vouchery uprawniające do skorzystania z oferty lokalnych restauracji oraz obiektów edukacyjnych, poduszki i kubki z logiem konkursu.

Konkurs skierowany do uczniów klas 7 i 8. Jego celem było rozwijanie umiejętności językowych i czytelnictwa oraz motywowanie zdrowej rywalizacji wśród uczniów. Zadaniem uczestników było napisanie pracy fantastycznej (200-500 słów) w języku angielskim. Założyliśmy, że praca będzie samodzielna, mieć ciekawą treść i być poprawna stylistycznie i gramatycznie. W finale uczestnikom zadano 4 pytania, w celu zweryfikowania samodzielności pracy i sprawdzenia, czy poziom języka angielskiego,  którego użyli w pracach, był zgodny z ich odpowiedziami ustnymi. Finał obejmował pytanie ogólne: Why did you write the story?- Dlaczego napisałeś/aś tę historię?, dwa pytania szczegółowe do treści i cytat z tekstu, który należało przetłumaczyć z języka polskiego na język angielski.

-

 

 

15

MAJ

2023

394

razy

czytano