Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Wspólny wypad

Nie tylko wspólnie grają, ale się również integrują. Ostatni weekend (26.05.-28.05.) Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarkach spędziła na wycieczce. W trakcie było zwiedzanie, próby i występ w Konkatedrze pw. Narodzenia NMP w Żywcu.
- Łączy nas muzyka, ale nie tylko. Wyjazdy integracyjne są po to, aby inni zobaczyli, że jesteśmy fajną paczką i w ten sposób chcemy przyciągać w nasze szeregi nowe osoby i muzyków grających w okolicy – przekonuje Tomasz Radosz, kapelmistrz żareckiej orkiestry.

Przypomnijmy, że na początku maja orkiestra otrzymała odznakę honorową  „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.  Dlatego wycieczka była w pełni uzasadnioną nagrodą.  Muzycy wybrali się na Żywiecczyznę. Zatrzymali się w Pszczynie. Nocleg był zamówiony w Sopotni Wielkiej. Tutaj też odbywały się wspólne próby do I Regionalnego Przeglądu Orkiestr w Pińczycach. W sobotę odwiedzili Żywiec. W  niedzielę muzycy uczestniczyli we mszy w Konkatedrze pw. Narodzenia NMP w Żywcu. Dzięki uprzejmości ks. proboszcza Grzegorza Gruszeckiego podziwiali  panoramę miasta i okolic z wieży konkatedry. Wykonali również koncert na żywieckim rynku.  W drodze powrotnej odwiedzili Ogrody Kapias w Goczałkowicach Zdrój.

Wyjazd został dofinansowany w zakresie zapewnienia transportu przez Komisję ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Jeśli zainteresowany przyłączeniem się do orkiestry.
Polub Fb https://www.facebook.com/orkiestrazarkiosp

 

29

MAJ

2023

263

razy

czytano