Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Przedszkole i świetlica w Przybynowie.

Przedszkole i świetlica w Przybynowie.

Przedszkole i świetlica powstają w dawnym budynku przychodni zdrowia w Przybynowie. - Koszt inwestycji 1 940 000,00 zł.  Zadanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – informuje zastępca burmistrza Żarek Jakub Grabowski.

Na parterze będzie znajdować się przedszkole z salami zajęć,  sanitariatami, pomieszczeniami cateringowymi i biurowym oraz szatnia. W przyziemiu świetlica  oraz zaplecze socjalno-techniczne przedszkola. - Trwają prace przy dachu, ale i wewnątrz budynku – dodaje zastępca burmistrza  J. Grabowski.

Budynek będzie dwupoziomowy (przyziemie i parter) na planie prostokąta z przyległą klatką schodową, kryty dachem wielospadowym. W przyziemiu świetlica  oraz zaplecze socjalno-techniczne przedszkola. Na parterze sale zajęciowe. Obiekt będzie miał wszystkie przyłącza: wodociągowe, kanalizacji sanitarnej i energetyczne. Powstanie wentylacja grawitacyjna z odzyskiem ciepła, instalacja wodno-kanalizacyjna, grzewcza w oparciu o elektryczne maty grzewcze, elektryczna instalację fotowoltaiczna.

Na zewnątrz zostanie wykonany plac zabaw oraz zagospodarowanie terenu. Budynek będzie przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnością. Zostanie zakupione podstawowe wyposażenie obiektu. Wykonana zostanie termomodernizacja.

Realizacja zadania: AGBUD-BIS Częstochowa

 

29

MAJ

2023

249

razy

czytano