Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Jaroszówka Wood Art

Jaroszówka Wood Art

Niepowtarzane anioły, zjawiskowe kapliczki i urocze koniki. Wszystkie własnoręcznie przygotowane przez Rafała Szczeblewskiego z Jaroszowa. Jaroszówka Wood Art serdecznie zaprasza. - Jaroszowskie janioły, bo takie je nazywamy powstają ze starego drewna, kutej blachy. Skrzydła po malowaniu są szlifowane ręcznie i pokrywane solanką. Z czasem punktowo pojawi się na nich rdza. Działam w duchu zero śmieci. W gospodarstwie zawsze znajdą się stare deski, czy kawałki blach. Ja to wykorzystuję i przerabiam – wyjaśnia Rafał Szczeblewski z Jaroszowa, właściciel Gospodarstwa Agroturystycznego Stajnia Jaroszówka. 
 
Spod ręki pana Rafała wychodzą nie tylko anioły, ale i koniki, czy kapliczki na płot, ścianę, czy do lasu. Każdy przedmiot jest niepowtarzalny. Niektóre powstają na specjalne zamówienie. Jak choćby ostatnio kapliczka, która zawisła w Sokolich Górach. Inne ze specjalną dedykacją są zamawiane na prezenty.
 
- Wykonane przedmioty określam jako rękodzieło artystycznie naiwne ze Stajni Jaroszówka – dodaje R. Szczeblewski.  - Na pewno pojawią się kolejne pomysły. Tym bardziej, że na brak materiału nie ma, co narzekać. Drewna z starych ogrodzeń dla koni, czy kutej blachy z odzysku nie brakuje.
 
Przedmioty można kupować na miejscu w Stajni Jaroszówka lub zamówić sprzedaż wysyłkową. Prowadzona jest również sprzedaż w Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach.
 
 
Informacje:
Jaroszówka Wood Art.
Jaroszów 63, 42-310 Żarki
Tel. 791 484 750

Polub na Fb:  https://www.facebook.com/profile.php?id=100093091053268

05

CZE

2023

265

razy

czytano