Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Święta Majowe w Żarkach

Święta Majowe w Żarkach

Zapraszamy mieszkańców i sympatyków gminy Żarki do wzięcia udziału w uroczystościach związanych ze Świętami Majowymi.

Przegląd Kapel Podwórkowych

Uroczystości majowe w gminie Żarki rozpoczną się na terenie Starego Rynku w dniu 2 maja 2010 r. o godzinie 17.30. Planowany jest w tym dniu Przegląd Kapel Podwórkowych z powiatu myszkowskiego. Zaprezentują się:
Kapela Ani-Ani z Żarek,
Kapela Jurajska z Poraja
Kapela Sami Swoi z Czatachowy,
i Kapela To i Owo z Myszkowa.

Dla widowni przewidywane są interesujące konkursy z nagrodami, atrakcje dla dzieci, min. zabawy z clownem, dmuchane zjeżdżalnie.


Obchody święta 3 Maja rozpocznie krótki koncert zespołu Lira  z Żarek o godz. 9.45 w Kościele Parafialnym. O 10.00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po mszy, przy akompaniamencie Orkiestry OSP z Żarek nastąpi  przejście pod pomnik błogosławionego ks. Ludwika Gietyngiera i pod pomnik T. Kościuszki gdzie zostaną złożone kwiaty.

Uroczystość św. Stanisława na Górze Laskowiec

8 maja - Uroczystość św. Stanisława na Górze Laskowiec, godz. 18.00, Uroczysta msza św. w intencji Stanisław i Stanisławów, nabożeństwo majowe, występ Scholi z Żarek. Organizatorzy:  Parafia w Żarkach, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach, Gmina Żarki, Nieformalna Grupa Miłośników Żarek

(przygotowała: Magdalena Brzegowska)

26

KWI

2010

993

razy

czytano