Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Stanisławy i Stanisławowie – łączcie się. Uroczystości przy ruinach kościoła św. Stanisława w Żarkach – 8 maja, godz. 17.00.

Stanisławy i Stanisławowie – łączcie się. Uroczystości przy ruinach kościoła św. Stanisława w Żarkach – 8 maja, godz. 17.00.

Ksiądz proboszcz Jan Wajs oraz burmistrz Klemens Podlejski serdecznie zapraszają szczególnie mocno wszystkie Stanisławy i wszystkich Stanisławów na uroczystą mszę świętą. W dniu 8 maja w niezwykłym miejscu, bo na Górze Laskowiec przy ruinach kościoła św. Stanisława zaplanowano nabożeństwa i koncerty.

Msza święta rozpocznie się o godz. 18.00, ale cały program zaczyna się wcześniej, bo już o godz. 17.00. Uroczystości są organizowane po raz czwarty. Jest to wspólne przedsięwzięcie parafii w Żarach, miłośników gminy Żarki i samorządu lokalnego. To spotkanie ma na celu integrację lokalnej społeczności, pokazanie, jak bardzo zmieniło się otoczenie wokół zabytku za sprawą współdziałania miłośników miasta wspólnie z gminą. Laskowiec jest fragmentem kuesty jurajskiej. Organizatorom zależy, aby każdego roku w dniu swojego patrona spotykały się na wzgórzu przy ruinach osoby noszące imię Stanisława lub Stanisław.  Te imiona są szczególnie popularne w Żarkach i Jaworzniku


Program

Godz. 17.00 - koncert Scholi Parafialnej z Żarek
Godz. 17.30 – nabożeństwo majowe wspólnie z Paulinami z leśniowskiego sanktuarium
Godz. 17.45 -  recital Sylwii Majchrzak
Godz. 18.00 – Msza święta


Przewozy:

Przewozy zapewnia Firma MAT-BUS Grzegorz Matyja z Żarek
Kursy linii – Żarki kościół – Leśniów parking – Laskowiec

Godz. 16.30 – przystanek przy bramie wejściowej do kościoła przy ul. Piłsudskiego
Godz. 16.40 - Przystanek na parkingu w Leśniowie

Godz. 17.00 – przystanek przy bramie wejściowej do kościoła przy ul. Piłsudskiego
Godz. 17.10 - przystanek na parkingu w Leśniowie

30

KWI

2010

1027

razy

czytano