Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Uczniowie z Przybynowa poznają Polskę.

Uczniowie z Przybynowa poznają Polskę.

W ramach projektu MEiN pn. „Poznaj Polskę”  odbyła się wycieczka edukacyjna do Olkusza i Krakowa, w której uczestniczyło 35 uczniów z klas I- III Szkoły Podstawowej im. Integracji Europejskiej w Przybynowie. Celem wyjazdu było przede wszystkim wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci poprzez umożliwienie im poznania Polski, jej zabytków, kultury i historii.

Program wycieczki obejmował zwiedzanie Podziemnego Olkusza, czyli nowoczesnej multimedialnej ekspozycji zlokalizowanej pod płytą olkuskiego rynku. Miejsce to przybliża historię Olkusza oraz dzieje górnictwa srebra i ołowiu, przenosi do czasów średniowiecza  i olkuskich gwarków.
Kolejnym punktem programu było poznanie zabytków, historii oraz legend Krakowa. - Naszą podróż ulicami tego pięknego miasta rozpoczęliśmy od obejrzenia Bramy Floriańskiej  i Barbakanu. Następnie udaliśmy się na Rynek Główny. Tu zobaczyliśmy Kościół Mariacki, Pomnik Adama Mickiewicza oraz odwiedziliśmy Sukiennice. Zwiedziliśmy również dziedziniec arkadowy Zamku Królewskiego na Wawelu, gdzie mieliśmy okazję posłuchać historii związanej z tym obiektem - mówi Edyta Brodzik, dyrektor SP w Przybynowie.  Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Smoczej Jamie i obejrzenie rzeźby Smoka Wawelskiego- ważnego symbolu miasta.
Po tak bogatej lekcji historii wróciliśmy do Przybynowa. Wycieczka została sfinansowana w 80% na kwotę 5000 zł z MEiN oraz w 20% - 1250 zł   z środków własnych - budżetu Gminy Żarki.

 

20

PAŹ

2023

223

razy

czytano