Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

OZE. 376 instalacji poprawiających jakość powietrza!

OZE. 376 instalacji poprawiających jakość powietrza!

Fantastyczne wyniki projektu wspierającego efektywność energetyczną. Mieszkańcy Gminy Żarki korzystają już: 208 instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy 982,58 kw, 116 instalacji kolektorów słonecznych, 42 kotłów na pellet, 10 pomp ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej.

-  Mieszkańcy otrzymywali grant na zamontowanie instalacji odnawialnych źródeł energii na potrzeby gospodarstw domowych – informuje Klemens Podlejski, burmistrz Miasta i Gminy Żarki.  - Łączna ilość to  376 instalacji. Wpłyną znacząco na poprawę jakości powietrza, ograniczenie niskiej emisji oraz redukcję  gazów cieplarnianych i pyłu zawieszonego PM10.

Warto podkreślić, że Gmina Żarki zrealizowała w sumie 3 duże projekty, gdzie interwencja funduszy wpływa na ochronę atmosfery ( łącznie wykonano 939 instalacji).

Zadania pn. „Odnawialne źródła energii dla mieszkańców Gminy Żarki” finansowany  z RPO WSL 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

- To zadanie było finansowane ze środków unijnych, ale z krajowych przez cały czas obsługujemy w ramach Programu Czyste Powietrze. Zainteresowani mogą uzyskać nie tylko obsługę, ale i wiedzę, pomoc w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie i rozliczenie dotacji – dodaje burmistrz K. Podlejski.

 

 

20

PAŹ

2023

411

razy

czytano