Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Koziegłowskiej do stadionu.

Ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Koziegłowskiej do stadionu.

Niezwykle malownicza jest nowa ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Koziegłowskiej. Łączy ul. Jagodową z terenem rekreacyjnym przy ul. Steinkellera. Była budowana w dwóch etapach ze wsparciem środków zewnętrznych. Nawierzchnia z kruszywa kamiennego. - Właśnie zakończono drugi etap prac o długości na 857 m. Całkowity koszt: 140 220,00 zł. Dofinansowanie: 99 990, 00 zł  - informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Można bezpiecznie przejechać od ul. Jagodowej do stadionu i dalej ul. Steinkellera do centrum miasteczka.  Dotację na II etap z Partnerstwa Północnej Jury pozyskało Stowarzyszenie LKS Zieloni Żarki ze wsparciem żareckich urzędników.

Pierwszy etap obejmował odcinek o długości 555 m i o szer. 2 m. Ścieżka o nawierzchni z kruszywa kamiennego powstała wzdłuż ul. Koziegłowskiej w Żarkach w terenie leśnym, oddalonym od ruchliwej drogi wojewódzkiej. Początek trasy powiązany jest z nowowybudowaną ścieżką rowerową przy ul. Jagodowej. Koniec tego odcinka zlokalizowany jest na skrzyżowaniu z istniejącą drogą leśną.

– Przy tym fragmencie również miejsce dla rowerzystów z ławką do odpoczynku, stojakiem na rowery i koszem – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.
Finanse na ten pozyskało Stowarzyszenie LKS Zielni Żarki w kwocie 44 400,00 zł dotacji z RLGD „Jurajska Ryba”. Całość zadania 64 000,00 zł.

 

03

LIS

2023

398

razy

czytano