Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Wystawa z Żarkami w tle.

Wystawa z Żarkami w tle.

Odbył się wernisaż ogólnopolskiej wystawy poplenerowej Częstochowa&Jura w Miejsko - (27.11.)  Ekspozycja czasowa do obejrzenia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach do 23 grudnia w godzinach pracy.

Plener odbywał się po raz drugi i był organizowany przez Grupę Artystyczną ATINA. W tym roku artyści skupili się na takich działaniach, jak: malarstwo, rysunek, akwarela, repujado, urban sketching. - Gościliśmy w Częstochowie, Złotym Potoku, Olsztynie i w Żarkach, a artystyczny zapis tych podróży jest pokazany na wystawie poplenerowej – informuje Anita Grobelak, komisarz pleneru i wystawy.
Można zobaczyć artystyczne kadry uchwycone w Częstochowie Złotym Potoku, czy Olsztynie.
- Spore wrażenie zrobiły też na artystach Żarki: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, zespół zabytkowych stodół, cmentarz żydowski oraz Muzeum Dawnych Rzemiosł, w którym poznaliśmy szerzej bogatą historię Żarek – dodaje Anita Grobelak.
Uczestnicy pleneru: Magdalena Anzorge-Kurkowska, Małgorzata Biel, Adam Bocheński, Dawid Bocheński, Paulina Bocheńska, Tadeusz Golla, Anita Grobelak, Janusz Koniecki, Alicja Kowalska, Iwona Kręciwilk, Jolanta Kuśmierska, Altea Leszczyńska, Krzysztof Mazoń, Andrzej Orlik, Agnieszka Osadnik, Halina Osadnik, Ewa Powroźnik
KOMISARZ PLENERU I WYSTAWY: Anita Grobelak
ORGANIZATORZY WYSTAWY:
Grupa artystyczna ATINA
Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach
Żarki - Twoje Miejsce na Jurze
Częstochowskie Stowarzyszenie Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza
Serdecznie zapraszamy!

Zdjęcia: MGOK Żarki, Grupa artystyczna ATINA

 

28

LIS

2023

219

razy

czytano