Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Szkoła Patriotów w Jaworzniku.

Szkoła Patriotów w Jaworzniku.

Na gali w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach, Szkoła Podstawowa w Jaworzniku została uhonorowana zaszczytnym tytułem „SZKOŁY PATRIOTÓW” (27.11.).  - Wydarzenie było zakończeniem działań realizowanych  w szkole w ramach Wojewódzkiego Projektu "Szkoła/Przedszkole Patriotów" trwającego od kwietnia do października br. – informuje Małgorzata Musialik, dyrektor Szkoły Podstawowej w Jaworzniku, która w trakcie sesji Rady Miejskiej w Żarkach (30.11.) opowiadała o wyróżnieniu.

W projekcie wzięło udział 222 placówek. Certyfikatem kapituła uhonorowała 147 szkół oraz 37 przedszkoli w województwie śląskim. Z pośród nagrodzonych szkół tylko 21 dostało specjalne wyróżnienie za szczególne przygotowanie projektu i zostało zaproszonych, wraz pocztem sztandarowym na uroczystość wręczenia certyfikatów. Wśród tych wyróżnionych znalazła się też jaworznicka podstawówka.  

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jaworzniku, tak jak inne nagrodzone placówki, została wpisana do specjalnego rejestru, co daje nam możliwość posługiwać się nadanym tytułem w czasie uroczystości o charakterze oficjalnym. Chorąży pocztu sztandarowego, każdej z wyróżnionych szkół otrzymał reprezentacyjny bandolier sztandarowy z napisem „SZKOŁA PATRIOTÓW” przeznaczony do zakładania podczas ważnych uroczystości. Do certyfikatu dołączono również ziarno niepodległości - specjalną odmianę fasoli, która ma na sobie wzór przypominający orła.

Źródło tekstu i zdjęć: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jaworzniku.

30

LIS

2023

205

razy

czytano