Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Dzień otwartych drzwi w Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach.

Dzień otwartych drzwi w Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach.

Dokładnie 110 uczniów z trenu gminy Żarki, w tym szóstoklasiści ze wszystkich szkół, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy oraz gimnazjaliści klas III poznają funkcjonowanie samorządu gminnego.

- W ub. roku taka akcja była organizowana po raz pierwszy. Spodobała się. Zapoznajemy młodych ludzi z urzędniczą pracą, ale i funkcjonowaniem Rady Miejskiej – informuje burmistrz Klemens Podlejski. – Dzień otwarty urzędu został włączony w program Gminnych Obchodów 20-rocznicy powstania Samorządu Terytorialnego w Żarkach. Zależy nam na edukowaniu najmłodszych obywateli w zakresie funkcjonowania samorządu. Na dzień 26 maja zaplanowano uroczystą sesję Rady Miejskiej.
Dzień otwarty w Urzędzie Miasta i Gminy Żarki został zorganizowany 4 maja, 11 maja i 12 maja. Do magistratu zaproszono uczniów klas szóstych, podopiecznych ŚDS oraz  gimnazjalistów z III klasy. W trakcie wizyty w magistracie młodzi ludzie dowiedzieli się, czym zajmuje się Rada Miejska, jakie są zadania burmistrza i sekretarza, dlaczego i na co płacimy podatki, co to jest plan zagospodarowania przestrzennego, komu i kiedy pomaga Ośrodek Pomocy Społecznej, jak funkcjonuje Urząd Stanu Cywilnego. W USC młodzi ludzi mogą obejrzeć księgi sprzed 100 lat, a w podatkach podejrzeć, jak nalicza się opłaty lokalne.
W spotkaniu z uczniami wzięli udział również radni: Stanisława Nowak, Jerzy Kot, Alojzy Zieliński, Andrzej Jakóbczak, Wilhelm Patoń. To właśnie oni wyjaśniali funkcjonowanie Rady Miejskiej w Żarkach. Natomiast w tajniki pracy urzędniczej wprowadzali: Dominika Horoszko, Joanna Jarosz, Edyta Kwiatkowska, Katarzyna Dorobisz, Anna Kowacka, Katarzyna Kulińska-Pluta, Teresa Kowacka, Klemens Podlejski.

(przygotowała: Katarzyna Kulińsaka-Pluta, fot. Katarzyna Kulińska-Pluta)

12

MAJ

2010

1069

razy

czytano