sobota, 15 sierpnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Maria, Napoleon
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Wyniki ogólnopolskiego konkursu „Jak ważna i droga jest taty osoba”.

Strona główna » Aktualności » Wyniki ogólnopolskiego konkursu „Jak ważna i droga jest taty osoba”.

wielkość tekstu:A | A | A

Rozstrzygnięto wyniki ogólnopolskiego konkursu „Jak ważna i droga jest taty osoba”, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Wł. Szafera w Żarkach i Sanktuarium Matki Boskiej Leśniowskiej. Konkurs był częścią projektu wszystkich szkół w Żarkach z okazji Leśniowskiego Jubileuszowego Roku Rodziny. Zadaniem uczniów szkół podstawowych było napisanie listu do taty, w którym można się było odwołać do własnych doświadczeń lub wcielić w wybraną postać literacką. Wpłynęło ponad 300 prac z kilkudziesięciu szkół w Polsce. Komisja wybrała 20 najlepszych listów, które opublikowane będą w specjalnie przygotowywanym wydawnictwie, składającym się ponadto z prac uczniów gimnazjów i szkół średnich.
- Te listy są naprawdę przejmujące, dużo mówią nam dorosłym o świecie dzieci, ich prawdziwych problemach, przeżyciach i uczuciach Wzruszenie, refleksja, podziw dla literackiego talentu młodych uczniów towarzyszą lekturze nadesłanych prac. Jaka jest rola współczesnego ojca w rodzinie, czy ma on czas, by być z dzieckiem w najważniejszych dla niego momentach życia? Warto te listy przeczytać, by się tego dowiedzieć – mówi Tadeusz Pakuła, główny organizator konkursu.
Oto laureaci:
  • Maciej Wyrwicki, klasa VI Szkoła Podstawowa w Smętowie Granicznym,
  • Mariusz Kucharek, klasa VI Szkoła Podstawowa nr 4 w Zespole Szkół w Dęblinie,
  • Angelika Gawiec, klasa VI Szkoła Podstawowa w Borowej.
Wręczenie nagród odbędzie się 1 lipca 2007 roku w Leśniowie. Organizatorzy serdecznie zapraszają na tę niezwykłą uroczystość.
Wszystkie nagrodzone listy są udostępnione na stronie Urzędu Miasta i Gminy Żarki: www.umigzarki.pl. Zapraszamy do lektury.
 

Zadanie zrealizowane przy wsparciu Samorządu Województwa Śląskiego.


(opracowanie i zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Żarkach)

czytano: 1387 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2007-06-26 13:50:00

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6