Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Wyniki ogólnopolskiego konkursu „Jak ważna i droga jest taty osoba”.

Wyniki ogólnopolskiego konkursu „Jak ważna i droga jest taty osoba”.

Rozstrzygnięto wyniki ogólnopolskiego konkursu „Jak ważna i droga jest taty osoba”, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową im. Wł. Szafera w Żarkach i Sanktuarium Matki Boskiej Leśniowskiej. Konkurs był częścią projektu wszystkich szkół w Żarkach z okazji Leśniowskiego Jubileuszowego Roku Rodziny. Zadaniem uczniów szkół podstawowych było napisanie listu do taty, w którym można się było odwołać do własnych doświadczeń lub wcielić w wybraną postać literacką. Wpłynęło ponad 300 prac z kilkudziesięciu szkół w Polsce. Komisja wybrała 20 najlepszych listów, które opublikowane będą w specjalnie przygotowywanym wydawnictwie, składającym się ponadto z prac uczniów gimnazjów i szkół średnich.
- Te listy są naprawdę przejmujące, dużo mówią nam dorosłym o świecie dzieci, ich prawdziwych problemach, przeżyciach i uczuciach Wzruszenie, refleksja, podziw dla literackiego talentu młodych uczniów towarzyszą lekturze nadesłanych prac. Jaka jest rola współczesnego ojca w rodzinie, czy ma on czas, by być z dzieckiem w najważniejszych dla niego momentach życia? Warto te listy przeczytać, by się tego dowiedzieć – mówi Tadeusz Pakuła, główny organizator konkursu.
Oto laureaci:
  • Maciej Wyrwicki, klasa VI Szkoła Podstawowa w Smętowie Granicznym,
  • Mariusz Kucharek, klasa VI Szkoła Podstawowa nr 4 w Zespole Szkół w Dęblinie,
  • Angelika Gawiec, klasa VI Szkoła Podstawowa w Borowej.
Wręczenie nagród odbędzie się 1 lipca 2007 roku w Leśniowie. Organizatorzy serdecznie zapraszają na tę niezwykłą uroczystość.
Wszystkie nagrodzone listy są udostępnione na stronie Urzędu Miasta i Gminy Żarki: www.umigzarki.pl. Zapraszamy do lektury.
 

Zadanie zrealizowane przy wsparciu Samorządu Województwa Śląskiego.


(opracowanie i zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Żarkach)

26

CZE

2007

1528

razy

czytano