Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Kotowice. Kontynuacja robót drogowych.

Kotowice. Kontynuacja robót drogowych.

Kontynuowane są prace przy przebudowie ulic Majowej i Ogrodowej w Kotowicach. Ulica Majowa jest praktycznie na ukończeniu. Pozostał krótki odcinek do położenia kostki.  Intensywne prace w ciągu ul. Ogrodowej prowadzone są przy krawężnikach oraz wjazdach na posesje. Niewielki fragment czeka na korytowanie.

Inwestycja w Kotowicach jest elementem szerszego projektu drogowego. Za pozyskane dofinansowanie wybudowano już drogę Suliszowice – Jaroszów, ul. Szkolną w Zaborzu. Na zakończenie budowy czeka droga Wysoka Lelowska – Żarki Letnisko oraz wspomniane ulice w Kotowicach. Wartość zadań prawie 5 mln złotych.

Inwestycje są realizowane w ramach otrzymanej promesy Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Gmina Żarki dokłada 5 proc. z środków własnych i jest to suma 247 435,36 zł. Pozostała kwota 4 701 271,84 to wspomniane  środki rządowe. Za tę kwotę powstanie około 5 km nowych dróg.

Zakres robót: roboty przygotowawcze, roboty ziemne, podbudowy, nawierzchnie, roboty wykończeniowe, odwodnienie, oznakowanie dróg i urządzeń bezpieczeństwa ruchu, elementy ulic.
Wykonawca:  P.H.U.B MARMADEX Myszków

 

 

27

LUT

2024

432

razy

czytano