Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Obchody 3 Maja w Żarkach

Obchody 3 Maja w Żarkach

nowa

W dniu 3 maja 2024 r. w Żarkach obchodzone było Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w kościele parafialnym w Żarkach. Po nabożeństwie wszyscy zebrani przeszli na Stary Rynek, gdzie odbyło się uroczyste podniesienie flagi państwowej na maszt. Uroczystość odbyła się przy dźwiękach Hymnu Państwowego, odegranego przez członków Orkiestry Dętej OSP z Żarek i Przybynowa.
 
Potem wszyscy zebrani,  przy akompaniamencie Orkiestr OSP Żarki i OSP Przybynów przeszli pod pomnik błogosławionego  ks. L. Gietyngiera gdzie okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Klemens Podlejski, burmistrz elekt Adam Zamora,  ksiądz Kamil Jastrząb odmówił modlitwę, a delegacje złożyły wiązanki.
 
Pod pomnikiem bł. Ludwika Rocha Gietyngiera kwiaty składali przedstawiciele samorządu z burmistrzem Klemensem Podlejskim i burmistrzem elektem Adamem Zamorą  na czele, delegacja Akcji Katolickiej oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej  im. Władysława Szafera w  Żarkach. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. 11 Listopada w Zawadzie, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworzniku, delegacja z Zespołu Szkół im. T. Kościuszki oraz  Drużyny Harcerskiej złożyli kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Integracji Europejskiej w Przybynowie, dlegacja OSP Gminy Żarki złożyli kwiaty pod pomnikiem św. Floriana.  
 
W uroczystości włączyli się bardzo aktywnie harcerze z Żarek, rozdając biało-czerwone chorągiewki  wszystkich uczestnikom pochodu. Z każdej szkoły w Gminie Żarki i z jednostek OSP z Gminy Żarki na obchody przyjechały delegacje ze sztandarami i kwiatami.
 
Organizatorami uroczystości: Dom Kultury Żarki, UMiG Żarki, Parafia Żarki, OSP z całej Gminy Żarki. Nad bezpieczeństwem uczestników pochodu czuwali druhowie z OSP Gminy Żarki i Policjanci z Komendy Powiatowej w Myszkowie.

07

MAJ

2024

231

razy

czytano