Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Ślubowanie nowego Burmistrza Adama Zamory i radnych w Żarkach

Ślubowanie nowego Burmistrza Adama Zamory i radnych w Żarkach

Adam Zamora i 14 radnych Rady Miejskiej w Żarkach uroczyście ślubowali (07.05.) podczas pierwszej sesji IXKadencji na lata 2024 – 2029. Posiedzenie odbyło się w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Żarkach z udziałem zaproszonych gości i mieszkańców.

Pierwszą sesję rozpoczęła i prowadziła Joanna Jarosz. Przewodniczącą Miejskiej Komisji Wyborczej Aneta Nowakowska wręczyła radnym i nowemu burmistrzowi Adamowi Zamorze zaświadczenia o wyborze. Wszyscy złożyli ślubowanie i przystąpiono do ustalenia porządku obrad. Najważniejszym punktem było powołanie przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej.

W wyniku głosowania funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej uzyskał Grzegorz Kwaśniok. Zdobył 12 głosów, dwie osoby wstrzymały się od głosu. Przy jednogłośnym poparciu wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej została Joanna Jarosz.

Wybory Samorządowe 2024 zakończyły się wygraną Adama Zamory. W głosowaniu na Burmistrza Miasta i Gminy Żarki w II turze wyborów uzyskał 2 003 głosów (54,44 proc.). Kontrkandydat Klemens Podlejski zdobył 1676 głosów (45,56 proc.) i po 26 latach bycia burmistrzem Miasta i Gminy Żarki odszedł ze stanowiska.

Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Adam Zamora (38 lat) od 2014 roku zasiadał w Radzie Miejskiej w Żarkach. W ostatniej kadencji był wiceprzewodniczącym komisji Gospodarki i Mienia. Urodził się w Częstochowie. Wychował się i mieszka w Żarkach wraz z żoną i dwójką dzieci.

A.Zamora zdobył wykształcenie wyższe z zakresu bezpieczeństwa publicznego w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Poznaniu. Nim został burmistrzem prowadził  własną działalność gospodarczą „Omega System” z sektora Security. Od 2017 roku pełnił funkcję prezesa zarządu Spółdzielni Socjalnej „MULTISERVICE” z siedzibą w Myszkowie – gdzie łączył działalność statutową – pomagającą osobom wykluczonym zawodowo i społecznie powrócić na rynek pracy i normalnego funkcjonowania w społeczeństwie z działalnością gospodarczą – dając zatrudnienie i tworząc stanowiska pracy dla osób zagrożonych wykluczeniem.

Doświadczane zawodowe na szczeblu managerskim zdobył w spółce Alfa SECURITY zatrudniającej ponad 500 pracowników. W latach 2010 – 2013 - koordynator ds. ochrony, 2013 – 2016 dyrektor handlowy, 2016 – 2021 – prezes zarządu/kierownik administracji biura.

Od 2021 roku pełni funkcję wiceprezesa stowarzyszenia Bezpartyjni PL z siedzibą w Częstochowie. Jako lokalny społecznik organizował i współorganizował ze stowarzyszeniami, fundacjami, grupami nieformalnymi wiele akcji społecznych, zbiórek publicznych, imprez sportowych oraz kulturalnych promujących  Jurę.

Otrzymał od Marszałka  Województwa Śląskiego nagrodę jako „Lokalny Bohater Inspiruje”. Natomiast za działalność w ekonomii społecznej uzyskał  tytuł Lodołamacza 2022 (kat. otwarty rynek pracy).

Zdjęcia: Magdalena Brzegowska, prywatne archiwum Adama Zamory. 

07

MAJ

2024

1024

razy

czytano