Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Brązowy Krzyż Zasługi dla Andrzeja Gzieło.

Brązowy Krzyż Zasługi dla Andrzeja Gzieło.

Komendant Ochotniczej Straży Pożarnej Andrzej Gzieło z Żarek odebrał dzisiaj (23.05.) Brązowy Krzyż Zasługi z rąk wojewody śląskiego Michała Kopańskiego. Uroczystość odbyła się w Katowicach. Wzięli w niej udział: Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Adam Zamora, komendant powiatowy OSP Klemens Podlejski, Katarzyna Gzieło, strażak Rafał Śliwowski.  Druha z Żarek doceniono za szczególne zaangażowanie na polu pożarnictwa i w zakresie wsparcia dla krwiodawstwa. 

Odznaczenie jest przyznawane osobom, które położyły zasługi dla państwa lub obywateli. Wniosek został złożony przez poprzedniego burmistrza Żarek Klemensa Podlejskiego. Uroczystość wręczenia została przygotowana już w ramach nowej kadencji samorządowej. 

Andrzej Gzieło jest obecnie komendantem Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarkach. W 2009 roku jako szeregowy druh zainicjował akcję poboru krwi w Żarkach. Do 2023 roku udało mu się zorganizować 50 akcji poboru krwi, podczas których zebrano ponad 450 litrów cennego leku. Andrzej Gizeło sam jest Honorowy Dawcą Krwi. A. Gzieło działa również na polu charytatywnym. Dzięki jemu wymiernej pomocy oraz zaangażowaniu OSP w Żarkach w 2017 roku została opłacona operacja dla ciężko chorego dziesięciolatka z Żarek Pawła Fiutka (rzadki przypadek guza mózgu). Od samego początku wojny na Ukrainie, bardzo aktywnie działała Ochotnicza Straż Pożarna w Żarkach pod kierunkiem komendanta Andrzeja Gzieło. Druhowie dołączyli się do działań koordynator „Akcja Życie” w Częstochowie, a zebrane dary trafiły bezpośrednio do rodzin z dziećmi, które uciekając z Ukrainy trafiły do Polski. Dzięki atmosferze jaką stworzył Andrzej Gzieło udaje się organizować akcje krwiodawstwa i akcje charytatywne przyciągnąć osoby, które wspierają działania OSP w Żarkach.

 

23

MAJ

2024

319

razy

czytano