Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Jubileusz 90 – lecia oddania do użytku budynku SP w Żarkach

Jubileusz 90 – lecia oddania do użytku budynku SP w Żarkach

W 2024 roku przypada 90 lat od oddania do użytku Budynku Szkoły Podstawowej w Żarkach. Mając na uwadze rangę tego wydarzenia, społeczność szkoły oraz komitet organizacyjny zaplanował szereg działań uświetniających tę rocznicę.  Patronat na jubileuszem objął Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Adam Zamora. 

W Szkole Podstawowej w Żarkach został opracowany harmonogram projektu edukacyjnego, wiele działań jest w trakcie realizacji. Mają one na celu spopularyzowanie informacji o historii szkoły, prezentację osiągnięć, spotkania z absolwentami. Niezwykle cenną inicjatywą jest podjęcie się przez doktora hab. Jacka Szpaka napisania książki poświęconej historii oświaty w Żarkach. Publikacja będzie gotowa za kilka miesięcy.

Punktem kulminacyjnym obchodów będzie organizacja uroczystości jubileuszowej zaplanowanej na nowy rok szkolny 2024/2025.

Zwracamy się jednocześnie z apelem do mieszkańców naszej gminy, absolwentów szkoły o możliwe dostarczenie pamiątek związanych z nauką i pobytem w szkole np. starych zdjęć, świadectw szkolnych, podręczników, zeszytów, tarcz uczniowskich, mundurków harcerskich i fartuchów szkolnych. Wszystkie pamiątki proszę przynosić do sekretariatu szkoły. Zdjęcia i inne dokumenty będą na miejscu skanowane i oddawane właścicielom, pozostałe pamiątki zostaną zwrócone po uroczystości.

Z góry dziękujemy i zapraszamy do włączenia się w przygotowanie uroczystości w imieniu głównego organizatora Szkoły Podstawowej im. W. Szafera  w Żarkach

27

MAJ

2024

336

razy

czytano