Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Ulice Majowa i Ogrodowa w Kotowicach otwarte.

Ulice Majowa i Ogrodowa w Kotowicach otwarte.

nowa

Symboliczne przecięcie wstęgi i poświecenie  (7.06.) zakończyło proces przebudowy dwóch ulic w sołectwie Kotowice. Ulica Majowa i Ogrodowa zyskały nowe nawierzchnie, chodniki i wjazdy na posesje. Pojawiło się nowe oznakowanie. - Został poprawiony komfort i bezpieczeństwo dla kierowców i pieszych – informuje burmistrz Żarek Adam Zamora. Ulica Majowa została przebudowana na długości 375 m, a ulica Ogrodowa na długości 246,37 m. Razem jest to 617,42 m.

 

Zadnie obejmowało: roboty przygotowawcze, ziemne, wykończeniowe oraz oznakowanie. Nawierzchnie wykonano w większości z kostki brukowej. Wcześniej nie było zjazdów na posesje i chodniki.

W 2022 roku rozpoczęła się inwestycja w ramach promesy otrzymanej z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

W ramach tego zadnia były realizowane trzy zadnia: ul. Szkolna w Zaborzu, droga Suliszowice – Jaroszów oraz właśnie ulica Majowa i Ogrodowa w Kotowicach.

Wartość zadania w całości prawie 5 mln złotych (dokładnie 4 948 707,20 zł). W tej kwocie udział środków gminy Żarki wynosi 5 proc. I jest to suma 247 435,36 zł.

Gmina Żarki poniosła koszty związane z budową gazociągu i wynosiły one 125 057, 20 zł.

07

CZE

2024

429

razy

czytano