Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Jubileusz 20 lat KS Kotowice.

Jubileusz 20 lat KS Kotowice.

nowa

Zawodnicy, trenerzy, działacze sportowi świętowali z samorządowcami i ze społecznością lokalną 20 lat istnienia Klubu Sportowego Kotowice. Były piękne wspomnienia, ale i życzenia dalszego rozwoju. Był okolicznościowy tor i toast oraz medale za zasługi w rozwój sportu przyznane przez Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Adama Zamorę.

- Zawsze stawialiśmy na aktywność i mamy tego efekty – mówi Paweł Labocha, prezes KS Kotowice i radny Rady Miejskiej w Żarkach. - Zarząd Klubu postawił sobie również  za  cel: zaszczepienie od najmłodszych lat ducha sportu, inwestowanie w kapitał ludzki, zwłaszcza w młodych, którzy stanowią ogromną szansę rozwojową sołectwa Kotowice.

Dlatego też w 2021 roku powstała drużyna młodzieżowa, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem i liczy aktualnie około 30 osób. Na treningi uczęszczają zarówno dziewczyny, jak i chłopcy do 18 roku życia.

Aktywność doceniana jest również przez władze samorządowe. Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Adama Zamora wręczył medale za zasługi w rozwój sportu. Trafiły one do zawodników, trenerów, działaczy i drużyny młodzieżowej. Dodajmy, że klub aktywnie pozyskuje środki na rozwój, ale ma też od początku istnienia wsparcie w postaci dotacji z Gminy Żarki na upowszechnienie kultury fizycznej.

 

Krótka historia KS Kotowice:

Klub Sportowy KS Kotowice został wpisany do ewidencji klubów sportowych działających w formie stowarzyszeń 5 kwietnia 2004 roku przez Starostę Powiatu Myszkowskiego.

Drużynę tworzy grupa seniorów, która występuje w B-klasie Podokręgu Częstochowa. Dwukrotnie awansowała do wyższej klasy rozgrywkowej, pierwszy raz w 2014 roku, a drugi w 2019 roku.

W 2013 roku przyszłość klubu stanęła pod znakiem zapytania, przez niespodziewaną wizytę dzików, które w jedną noc całkowicie zniszczyły boisko sportowe. Jednak po wielu trudach, pomocy osób i ciężkiej pracy zarządu udało się odbudować obiekt sportowy, który służy do dnia dzisiejszego.

Klub Sportowy KS Kotowice upowszechnia i promuje rozwój sportu, i zdrowy tryb życia poprzez coroczną organizację aktywnego Dnia Sportu dla mieszkańców całego Powiatu Myszkowskiego.

Klub jest współorganizatorem Festynów Rodzinnych, Dożynek Parafialnych, Zabaw Karnawałowych i Andrzejkowych, współpracując z KGW, OSP i Radą Sołecką.

KS Kotowice dba o boisko trawiaste i wielofunkcyjne oraz tereny wokół, które służą wszystkim mieszkańcom.

(opracowała: Karolina Labocha)

 

10

CZE

2024

413

razy

czytano