Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Pokazy Ogniska Baletowego w Żarkach 2024.

Pokazy Ogniska Baletowego w Żarkach 2024.

Urok, świetne układny taneczne, doskonale dobrana muzyka sprawiły, iż pokazy baletowe nagrodzono gromkimi brawami. W Domu Kultury w Żarkach odbyły się dwa pokazy końcoworoczne Ogniska Baletowego w Żarkach (15.06., 16.06.). Tematem przedstawienia były legendy z terenu Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Występ składał się z trzech części. W pierwszej zatańczyły najmłodsze dzieci przygotowane przez prowadzącą zajęcia Oliwię Szmal. Baletnice zaprezentowały podanie o źródłach rzeki Warty. Następnie starsze grupy zaprezentowały legendę o Żydówce Sarce, która prowadziła gospodę w Żarkach. W ostatnim wejściu przedstawiono historię Mira i Bobola związaną z zamkami w Mirowie i Bobolicach.

Choreografia, pomysł i  dobór muzyki  w grupach starszych to projekt baletmistrza Łukasza Zasika. W przygotowanie  grup młodszych zaangażowana była  Oliwia Szmal. Za piękne stroje odpowiadała Iza Zasik i Oliwia Szmal. Opiekę nad stroną muzyczną w Ognisku Baletowym na zajęciach zapewnia Kamil Kosior.

- Dziękujemy wspaniałym wykonawcom za piękne i wzruszające występy, ich rodzicom i opiekunom za systematyczne uczestniczenie w zajęciach  - mówi baletmistrz Łukasz Zasik

Wśród publiczności znaleźli się rodzice, bliscy występujących oraz przedstawiciele władz samorządowych z panem Burmistrzem Adamem Zamorą na czele. Spektakl „Legendy Jurajskie” będzie ponownie wystawiony w Domu Kultury w Żarkach podczas tegorocznej Juromanii.  

Zapraszamy na przesłuchania dla nowych uczestników w sali baletowej w Domu Kultury w Żarkach w terminach:
26 sierpnia (poniedziałek)  i 26 sierpnia 2024 r. (wtorek), godz.  16.00 – 18.00,
2 września (poniedziałek) i 3 września 2024 r.  (wtorek), godz. 16.00 – 18.00.

Uroczyste rozpoczęcie roku baletowego: 4 września 2024 r. (środa), godz. 17.00 (sala widowiskowa).

Dodatkowe informacje: MGOK tel. 662 257 288, Łukasz Zasik tel. 501 234 150.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

21

CZE

2024

307

razy

czytano