Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Uczniowie z Żarek na scenie Zespołu Śląsk w Koszęcinie.

Uczniowie z Żarek na scenie Zespołu Śląsk w Koszęcinie.

Zespoły Iskra, Step–Dance, Los Salseros oraz Magdalena Chocaś ze Szkoły Podstawowej w Żarkach reprezentowały miasteczko w czasie VIII Sceny Prezentacji Nauczycieli i Uczniów organizowanej w siedzibie Zespołu Śląsk w Koszęcinie.

W dniu 25 maja na scenie wystąpili: zespół Iskra wykonał trzy utwory instrumentalne na flet z akompaniamentem pianina: Quantanamera, Woogie boogie, Lets twist again; M. Chocaś zagrała solo na pianinie tango argentyńskie, zespół Step–dance wykonał układ choreograficzny na stepach, zespół Los Salseros zaprezentował taniec salsa i hip hop.  W trakcie spotkania żareccy uczniowie i nauczyciele mieli okazję zapoznać się z przeróżnymi formami aktywności scenicznej, literackiej i plastycznej.

- Jesteście najlepszymi nauczycielami w województwie. Macie odwagę występować z uczniami. Inspirujecie ich do wspaniałej zabawy, nieskrępowanej twórczości, która rozwija wyobraźnię i osobowość młodych ludzi – powiedziała do opiekunów Elżbieta Jatulewicz, zastępca dyrektora ds. edukacji regionalnej przy zespole Śląsk.

Nauczyciele otrzymali również dyplomy z podziękowaniem za „ogromne zaangażowanie w edukację artystyczną dzieci i młodzieży. Rozpoznawanie, rozwijanie i promowanie twórczej aktywności ucznia jest jednym z ważniejszych elementów wychowania. To dzięki pani pracy uzdolnieni uczniowie mają w przyszłości szansę dołączyć do wielkiej artystycznej rodziny”. Podziękowania o takiej treści podpisane przez dyrektora Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk Adama Pastucha wręczyła Elżbieta Jatulewicz nauczycielkom Szkoły Podstawowej w Żarkach – Sylwii Góral, Marioli Pasikowskiej, Kindze Królik i Agnieszce Stróżnej.

- Umiejętności wokalne, instrumentalne, taneczne i sportowe uczniowie SP w Żarkach mogą rozwijać w czasie zajęć pozalekcyjnych, których oferta jest bardzo bogata i dostosowana do zainteresowań dzieci – dodaje Tadeusz Pakuła, dyrektor SP w Żarkach.

(przygotowanie: SP Żarki, fot: SP Żarki)

26

MAJ

2010

1166

razy

czytano