piątek, 28 lutego 2020 r.
imieniny obchodzą: Ludomir, Makary
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Boisko, jak marzenie.

Strona główna » Aktualności » Boisko, jak marzenie.

wielkość tekstu:A | A | A

Mieszkańcy Jaworznika, starsi i młodsi, zyskali nowy wielofunkcyjny obiekt sportowy przy szkole podstawowej w Jaworzniku. Boisko będzie służyło w czasie i po lekcjach.

W miniony piątek (24.10.) uroczyście poświecono i oddano do użytku dwie gminne inwestycje w Jaworzniku. Ksiądz proboszcz Marek Pacyna poświecił boisko oraz zmodernizowaną ulicę Szkolną. Wstęgę przecinali: poseł Jerzy Sądel, starosta Wojciech Picheta, burmistrz Klemens Podlejski, przewodniczący Rady Miejskiej w Żarkach Andrzej Jakóbczak, radna wsi Jaworznik Wioletta Król, dyrektor szkoły podstawowej Jadwiga Podlejska, sołtys Mariusz Kwiatkowski.

Boisko w Jaworzniku  to jedno z czterech budowanych na terenie Gminy Żarki w tym roku. Obiekt o wymiarach 22,0 m x 44,00 m, jest ogrodzony, ma piłkochwyty, nawierzchnię ze sztucznej trawy, bramki do piłki ręcznej i nożnej, kosze do koszykówki, słupki do siatkówki i tenisa ziemnego. Zadanie wykonało Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe GRUMIX z Gminy Słupia.

– Koszt budowy jednego boiska wynoszą 227 550,00 zł. Dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w wysokości 80% kosztów netto to 148 000,00 zł, z budżetu gminnego jest wydatkowanych 79 550,00 zł – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

W piątek przekazano również do użytku zmodernizowaną ulicę Szkolną. Zadanie było realizowane w tym roku za sumę 232 900,00 zł.  – To środki budżetu gminy Żarki. W zamian za nie wybudowano chodnik, parking, odwodnienie, położono nakładkę asfaltową w centrum Jaworznika – mówi burmistrz Klemens Podlejski.

Inwestycji gratulowali: poseł Jerzy Sądel, starosta Wojciech Picheta, wicestarosta Mariusz Trepka. Piłki podarował przewodniczący Rady Miejskiej w Żarkach Andrzej Jakóbczak, radna Wioletta Król wraz z przewodniczącym Wspólnoty Gruntowej Dariuszem Kotem podarowali tort w kształcie boiska oraz nakładki na stroje sportowe dla dwóch drużyn.

Uczniowie wraz z nauczycielami złożyli przyrzeczenie, iż będą wykorzystywać nowe boisko, jak należy i rywalizować w duchu zasad fair play. Pod kierunkiem nauczycieli i wychowawców przygotowali program sportowo-artystyczny. Dyrektor szkoły Jadwiga Podlejska w imieniu lokalnej społeczności specjalne podziękowała złożyła na ręce burmistrza Klemensa Podlejskiego za realizację zadania, przewodniczącego Rady  Miejskiej w Żarkach Andrzejowi Jakóbczakowi i radnym za przyznanie środków, a prezes Partnerstwa Północnej Jury Halinie Palarz za przyznanie dofinasowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Warto wspomnieć, iż w zakresie infrastruktury to nie jedyne zadanie inwestycyjne wykonane w Jaworzniku. Przez miejscowość przebiega kilka kilometrów ścieżki pieszo rowerowej łączącej z Gminą Żarki takie atrakcje jak zamek w Mirowie i Bobolicach. Została przeprowadzona gruntowana termomodernizacja oraz modernizacja systemu grzewczego budynku Szkoły Podstawowej w Jaworzniku, przebudowano ulicę Wschodnią i Źródlaną, wykonano projekt oświetlenia na ostatniej z tych ulic, zakupiono auto dla OSP. W październiku rozpoczęto modernizację ulicy Leśnej. Razem w sołectwie Jaworznik zainwestowano 2 241 250,00 zł.
 

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 3657 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2014-10-28 09:41:59

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

archiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 11