piątek, 23 lipca 2021 r.
imieniny obchodzą: Sława, Sławosz
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Czyste powietrze. Pomożemy pozyskać dotację.

Strona główna » Aktualności » Czyste powietrze. Pomożemy pozyskać dotację.

wielkość tekstu:A | A | A

Gmina Żarki pomaga w realizacji zadań z programu Czyste Powietrze. Chcesz zmienić piec, wymienić instalację co, drzwi i okna, wykonać termomodernizację budynku, czy zamontować fotowoltaikę lub kolektory słoneczne teraz bezpłatne doradztwo i pomoc w wypełnianiu wniosków otrzymasz na miejscu w Urzędzie Miasta i Gminy w Żarkach.

- To efekt  porozumienia podpisanego przez Gminę Żarki z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Fundusz zmienił warunki współpracy z gminami i stąd decyzja – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens  Podlejski. – Zależy nam na czystym  powietrzu, a jedyne  formy wsparcia są gwarantowane właśnie w ramach rządowego programu. Realizujemy obsługę w zakresie wniosków dla naszych mieszkańców. Zależy nam, aby więcej osób skorzystało ze wsparcia. Bez pomocy pracowników gminy nie byliby w stanie zaaplikować o środki, bądź mieliby bardzo duży problem  w złożeniu wniosku o dofinansowanie, a tym bardziej z rozliczeniem dotacji.  

Warunki programu:

Wnioskodawcą może być osoba, której podstawa odliczenia od podatku netto nie przekracza 100 tys. zł na rok Dofinansowanie wynosi  do 30% poniesionych kosztów.

Można ubiegać się o podwyższone dofinansowanie wynoszące do 60% poniesionych kosztów pod warunkiem że miesięczny dochód na jednego członka w gospodarstwie domowym wynosi: do 1400 zł w gospodarstwie wieloosobowym lub do 1960 zł w gospodarstwie jednoosobowym. Powyższe potwierdza zaświadczenie określające przeciętny miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego, które wydaje Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Wniosek o przyznanie dofinansowania rozpatrywany jest do 30 dni od jego złożenia w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach lub od jego przekazania za pośrednictwem Gminy Żarki.
 

Zakres na jaki może zostać złożony wniosek to m.in.:
Kotły spełniające wymagania 5 klasy na ekogroszek i pellet  
Kocioł gazowy
Wymiana instalacji co
Wymiana okien, drzwi
Termomodernizacja budynku
Instalacja fotowoltaiczna, kolektory słoneczne pod warunkiem wymiany źródła ciepła w Programie Czyste Powietrze
Montaż pompy ciepła

Dofinansowanie przekazywane jest w formie refundacji - najpierw mieszkaniec ponosi sam koszty. Termin zwrotu środków to nawet kilka miesięcy od poprawnie przygotowanego wniosku o płatność.

Jak to praktycznie wygląda: Mieszkańcy kontaktują się telefonicznie lub przychodzą do punktu obsługi – otrzymują wówczas podstawowe informacje o programie, także w formie papierowej. Po sprecyzowaniu swoich potrzeb i przekazaniu niezbędnych danych wniosek jest wypełniany przez przeszkolonego pracownika. Następnie wniosek jest drukowany, sprawdzany przez Wnioskodawcę i wysyłany do WFOŚ.

Możliwości kredytowania: Od 2 lutego br. roku ruszył nabór dla banków. Dzieki tzw. "ścieżce bankowej" w jednym okienku będzie można złozyć dokumenty o dotację na przedsiewzięcie oraz uzyskać kredyt na jego realizację.

Punkt informacyjny: UMIG Żarki, pokój nr 1. Umów wizytę 34 314 80 36 w. 29

Przed wizytą wypełnij formularz z załącznika. Będzie łatwiej i szybciej przy obsługiwaniu wniosku.

czytano: 1831 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2021-02-24 11:09:38

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 10