sobota, 25 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Borys, Magda

Kalendarium wydarzeń

Strona główna » Kalendarium wydarzeń

wielkość tekstu:A | A | A

Najbliższy weekend
 • 25 maja 2019godz. 14:00

  VI Bieg Jurajskich Ścieżek

  Urozmaicona jurajska trasa, a do wyboru dystanse 15 km i 10 km. Zawodnicy z kijami będę rywalizować na odcinku 10 km. Przewidziano start dzieci i młodzieży w osobnym biegu. Meta szóstego już biegu znajdzie się przy sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Żarkach Leśniowie.

   

  Zgłoszenia są dokonywane pod adresem: http://biurozawodow.pl/events/info/bieg-jurajskich-sciezek-2019 Pod tym adresem również regulamin zawodów.

   

  Organizatorem jest Grupa Biegowa Biegaj z Żarkami, a wśród współorganizatorów znaleźli się: OSP Żarki, Urząd Miasta i Gminy Żarki, Gmina Niegowa, Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie,  MGOK w Żarkach,

  Patronat honorowy objęli Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski  oraz Wójt Gminy Niegowa Mariusz Rembak.

  Program imprezy w dniu 25.05.2019:

  14:00 – 15:40 Praca biura zawodów  
  15:45 Uroczyste otwarcie imprezy
  16:00 Start Biegu Głównego na 15 km
  16:05 Start Biegu na 10 km i Marszu Nordic Walking na 10 km
  17:50 Zamknięcie mety dla wszystkich Biegów
  18:00 Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród
  18:10 Start biegów dla dzieci i młodzieży

  Szczegóły wydarzenia na Fb: https://www.facebook.com/BiegJurajskichSciezek/

  wydarzenie dodał : administrator
  2019-05-25 14:00:00
Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar

Tagi

Jura Krakowsko-Częstochowska Szlak Orlich Gniazd LKS Zieloni Żarki chleb tatarczuch Gmina Żarki Miniskansen Wsi Jurajskiej Rycerska Drużyna Miasta Żarki Skałki Jurajskie Agroturystyka na Jurze Edukacyjne zagrody Oficjalny Portal Gminy Żarki Sanktuarium w Leśniowie
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 13