sobota, 25 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Borys, Magda

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • Janusz

  data dodania: 2019-05-15

  *Witam, Czy w Żarkach rada miasta nada jakąś nazwę tej ulicy która jest na osiedlu Przewodziszowice, bo bieda tam trafić. Ostatnio szukałem wypożyczalni przy ul. Lesniowskiej a trafiłem na Jurajską ulice jakich wiele po wsiach. Może wypożyczalnia przy ul. Jurajskiej brzmi nieźle i nikogo już nie zmyli? Z poważaniem Janusz

 • Arti

  data dodania: 2019-05-15

  Szanowna Pani
  Wszyscy wiedzą, iż ul. Majowa i Ogrodowa ma być remontowana, niestety wszyscy też mają świadomość że nie wiadomo kiedy to nastąpi, proszę też o zrozumienie użytkowników tych dróg, że poruszanie się co dzień po dziurawej drodze nie należy do przyjemności, więc prosimy o tych parę kilogramów asfaltu na te dziury, aby lepiej nam się żyło.

  Szanowny Arti,

  część prac została wykonana na terenie Gminy Żarki. Warunki pogodowe są jednak, jakie widać i na realizację trzeba zaczekać, aż ustabilizuje się pogoda.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Arti

  data dodania: 2019-05-12

  Dzień dobry
  Na początku kwietnia jest wpis na temat załatania dziur w Kotowicach na Majowej i Ogrodowej, minął już miesiąc i niestety dziury jak były tak są po mimo obietnic nic się nie robi. Może sołtys albo radny zajmują się tą sprawą.

  Szanowny Arti,

  pogoda ma znaczenie. Zadanie jest realizowane w miarę możliwości pogodowych. Większość prac związanych z łataniem została wykonana na terenie gminy. Na ulicę Majową został zlecony projekt techniczny przebudowy.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Jaworzan

  data dodania: 2019-04-25

  Witam

  Mam pytanie, kto w Szkole Podstawowej w Jaworzniku odpowiada za huśtawki? Mamy prawie maj a huśtawek jak nie było powieszonych tak niema. Skandal, po co one wogóle zajmują miejsce.

  Pozdrawiam

  Szanowny Jaworzan,
  huśtawki wiszą od wczoraj. Jeden z elementów był zamawiany.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Do mieszkańca

  data dodania: 2019-04-16

  Szanowny mieszkańcu,
  proszę o przesłanie informacji wraz ze zdjęciem, które mogę użyć na maila Gminy Żarki.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Mieszkaniec

  data dodania: 2019-04-15

  Dzień Dobry
  Bardzo proszę poinformować mieszkańców gminy Żarki, iż chór Salve Regina z Kotowic brał udział w XV Przeglądzie Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w Koziegłówkach w dniu 13.04.2019r, gdzie w swojej kategorii (na 12 występujących chórów) otrzymał wyróżnienie. Koncert galowy był transmitowany na żywo w TVP Info.
  Jest to jedyny chór z gminy Żarki który został wyróżniony.
  Proszę informację umieścić na stronie gminy.
  https://m.facebook.com/przegladpasyjny/
  http://przegladpasyjny.pl/

 • Rodzic

  data dodania: 2019-04-09

  Witam
  Mam pytanie czy jest w naszej gminie osoba zatrudniona jako opiekun Orlika przy Szkole Podstawowej ? A jak tak to czemu on nic nie robi z tego co wiem w innych gminach gdzie są Orliki są zatrudnieni animatorzy ,którzy pilnują i organizują zajęcia sportowe dla dzieci a u nas nic tym temacie się nie dzieje ? Teraz gdy Nauczyciele strajkują czy w czasie wakacji takie zajęcia by się bardzo przydały !! Proszę o odpowiedź.

  Szanowny Rodzicu,
  Animator, który jest zatrudniony na Orliku jest osobą pracująca, swoją pracę na Orliku wykonuje w godzinach popołudniowych. Nie ma możliwości organizacji zajęć przez niego dla dzieci w czasie strajku nauczycieli.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • smycz

  data dodania: 2019-04-09

  Gdy spotykasz uroczego psiaka na spacerze /na smyczy/ często masz ochotę go pogłaskać . Na obroży lub na smyczy ma dopiętą żółtą wstążkę, może mieć żółtą obrożę lub smycz - TO ZNACZY _ NIE PODCHODZ DO MNIE, NIE GŁASZCZ, Potrzebuję więcej przestrzeni!!!. Żółta wstążka w psim świecie ostrzega!!! Edukacja zawsze sie przyda

 • gość

  data dodania: 2019-04-08

  Dzień Zwracam się do administratora strony Urzędu Miasta i Gminy Żarki, o umieszczenie na stronie tzw okienka wyskakującego lub inny sposób powiadamiania na stronie o zbieraniu odpadów komunalnych (worków, koszy), Byłoby bardzo dobry sposób powiadamiania, a raczej przypominania mieszkańców o terminie wywozu. Wiem, że ta informacja jest w zakładce na stronie gminy, jednak wiele ludzi w trakcie odwiedzania strony miało by jeszcze dodatkowe przypomnienie, bo wiemy, że często ktoś zapomina lub wystawia w ostatniej chwili kosz. Wiele ludzi odwiedza stronę więc ta informacja była by pożądana.

 • Warwi

  data dodania: 2019-04-03

  Witam jakie szczpionki na odre?chorowałem w dzieciństwie i nie zaraźiłem się choć było chorych 5 osób i gdzie myślenie

poprzednia strona|1|2|3| z   254następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
calendar

Tagi

chleb tatarczuch Agroturystyka na Jurze Sanktuarium w Leśniowie LKS Zieloni Żarki Miniskansen Wsi Jurajskiej Rycerska Drużyna Miasta Żarki Jura Krakowsko-Częstochowska Gmina Żarki Szlak Orlich Gniazd Oficjalny Portal Gminy Żarki Skałki Jurajskie Edukacyjne zagrody
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6