piątek, 20 września 2019 r.
imieniny obchodzą: Faustyna, Renata

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • smycz

  data dodania: 2019-09-17

  Czy w naszej gminie funkcjonuje zniżka w opłatach za odbiór odpadów w przypadku posiadania kompostownika / Jeżeli tak to w jakiej wysokości?

  Szanowna smycz,
  nie ma takiej zniżki.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Joga w Domu Kultury

  data dodania: 2019-09-17

  Dzień Dobry. Nie wiem czyj to jest pomysł abyś prowadzić zajęcia Jogi w Domu Kultury. Pragnę tylko poinformować zainteresowanych, że Joga jest złem, które wyrządzać będzie niezliczone krzywdy w naszym życiu. Nie dzwimy się, że praktykujać ćwiczenia Jogi będzie w naszym domu dziać się źle. Rozbite małżeństwa, samobójstwa, problemy z dziećmi,itp. Tak podaję do informacji jakby kto chciał doświadczyć tego. Ps. Praktyka Jogi jest grzechem.

 • mieszkanka

  data dodania: 2019-08-27

  Dzień dobry.Pani Kasiu msza św w Wysokiej Lelowskiej i na zmianę w Suliszowicach jest o 10,nie jak podano w informacji o 12 oczywiście w parafii Przybynów.Pozdrawiam

  Dzień Dobry,
  dziękuję za uwagę. Zmienione.

  Z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • ted

  data dodania: 2019-08-26

  Tak sobie myślę , że może dobrym pomysłem byłoby postawienie pojemnika - dużego - na śmieci - ogólnodostępnego ....na każdej drodze ze wsi do lasu ...z dużym napisem - nie zaśmiecaj lasu -wysyp tu ...Ilość śmieci wyrzucanych i wywożonych całymi worami do lasu jest PRZERAŻAJĄCA . Szanujmy wspólne dobro .

  Szanowny ted,
  prośba o szanowanie wspólnego dobra jest oczywista. Tak, jak oczywistym jest nieśmiecenie w lesie, przy szlakach turystycznych i na grzybach. Zasadą powinno być myślenie, jak produkować mniej śmieci. W szkołach o tym uczą. Tylko kłopot z wdrażaniem. Jeśli komuś się chce wywozić śmieci do lasu, to przypominam, iż w każdej gminie jest PSZOK - Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych i tam można dostarczać śmieci.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Mieszkaniec

  data dodania: 2019-08-09

  Chciałbym zwrócić uwagę na problem internetu w gminie. W dużej mierze problem dotyczy sołectw i internetu po światłowodach,do którego dostępu nie ma w ogóle (nie dotyczy to oczywiście samych mieszkańców Żarek, którzy dostęp do światłowodów posiadają). Czy w związku z tym istnieje szansa , aby ten problem jakoś poruszyć i rozwiązać. Proszę o przyjrzenie się temu problemowi. Pozdrawiam

 • Mieszkaniec

  data dodania: 2019-07-20

  Szanowna pani rzecznik,chciałem zapytać czy to normalne że na ścieżce rowerowej i chodniku dla pieszych przy ul Myszkowskiej obok posesji nr44 ktoś sobie urządził komis samochodowy i traktuje widocznie to miejsce jako prywatną własność chcąc przejechać rowerem trzeba omijać wystawione samochody na sprzedaż uważając by ich nie uszkodzić.

  Szanowny mieszkańcu,
  proszę o kontakt z właściwymi służbami policyjnymi, które odpowiadają ze bezpieczeństwo.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • KDR

  data dodania: 2019-07-05

  Proszę o informację, w jaki sposób w naszej gminie można uzyskać ulgę lub zwolnienie z opłat za wywóz śmieci dla rodzin wielodzietnych, tzn. posiadające Kartę Dużej Rodziny?? Bo wiem, że takie ulgi są udzielane przez gminy.

  Szanowny Panie,
  pod tym adresem uchwała, w której jest mowa komuś przysługuje zwolnienie z opłat https://www.zarki.bip.jur.pl/artykuly/5090

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Bart

  data dodania: 2019-07-05

  Dzień dobry, chciałbym zapytać jak Gmina rozwiąże sprawę śmieci , i ich nie zabierania przez aktualna firmę ? Co mamy robić z odpadami?

  Szanowny Panie,
  proszę o kontakt z odpowiednim referatem.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • smycz

  data dodania: 2019-06-18

  BARDZO DZIĘKUJĘ STRAŻY MIEJSKIEJ W ZARKACH ZA KOMUNIKAT W SPRAWIE OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI SZCZEGÓLNIE W OKRESIE UPAŁÓW!! szkoda że przeczytało go tylko 28 osób. Proponuję wykorzystać tablice informacyjne w sołectwach. Niestety psie budy stoją na środku podwórka często to ruina a nie buda.WSTYD dla właścicieli

  Szanowna smycz,
  na Fb komunikat przeczytało ponad 2 tys. ludzi i było sporo udostępnień.


  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Jola L.

  data dodania: 2019-06-13

  Witam.czy w naszej gminie są do pobrania wnioski o wypłatę dodatku energetycznego przysługującego odbiorcom wrażliwym energii elektrycznej?poproszę o zamieszczenie wzoru wniosku.

  Szanowna Jola L.
  proszę o kontakt może być telefoniczny z Referatem Gospodarki Komunalnej.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

poprzednia strona|1|2|3| z   256następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar

Tagi

Szlak Orlich Gniazd chleb tatarczuch Gmina Żarki Miniskansen Wsi Jurajskiej Edukacyjne zagrody Oficjalny Portal Gminy Żarki Rycerska Drużyna Miasta Żarki LKS Zieloni Żarki Agroturystyka na Jurze Skałki Jurajskie Jura Krakowsko-Częstochowska Sanktuarium w Leśniowie
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8