wtorek, 18 lutego 2020 r.
imieniny obchodzą: Konstancja, Krystian

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • Mieszkańcy ul. Młyńskiej

  data dodania: 2020-02-18

  Dzień dobry
  Czy wiadomo już kiedy będzie remont drogi i jakakolwiek naprawa? Młyńska w chwili obecnej jest w strasznym stanie i przejazd nią to koszmar. Proszę o zrozumienie i pomoc w tej sprawie, bo po tych dziurach nie da się przejechać.

  Szanowni Mieszkańcy,
  stan ulic Młyńskiej i Jagodowej jest dobrze znany w urzędzie. Projekt techniczny jest przygotowany. Od 2018 r. aplikujemy o środki zewnętrzne, gdyż wartość inwestycji jest wysoka i bez udziału dotacji trudno będzie to zadanie zrealizować z środków własnych. Wnioski składano w tym temacie kilkakrotnie. Oto wykaz:
  - w kwietniu 2018 r. o dofinansowanie zadania pn. "Przebudowa dróg - ul. Jagodowej i ul. Młyńskiej w Żarkach" w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej"

  - we wrześniu 2018r. do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach operacji "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii"

  - w kwietniu 2019 r. o dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych - Województwo Śląskie, wniosek został ujęty na liście gminnej rezerwowej.

  - w sierpniu 2019 o dotację ze środków Funduszu Dróg Samorządowych - Województwo Śląskie

  Mimo odwołania skierowanego do samego Premiera RP w jednym z konkursów nie mamy odpowiedzi.  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • PAULINA

  data dodania: 2020-02-16

  Witam, mam pytanie do władz naszej gminy: Dlaczego w naszym miasteczku nie ma nigdzie dostępu do defibrylatora AED? Czy bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest mniej ważne niż niektóre projekty? Koszt takiego urządzenia nie jest wielki, a uratowanie komuś życia, nie ma ceny. Jesteśmy miejscowością dość mocno turystyczną i handlową. Mamy jarmarki na placu targowym 2 razy w tyg. Mamy Klasztor w Leśniowie, fakt stacjonuje u nas karetka, ale czy zawsze jest ona w stanie zdarzyć na czas, albo przecisnąć się przez stragany w środę, czy sobotę? Bardzo jestem ciekawa odpowiedzi, takie urządzenie może komuś uratować życie, zanim na miejscu zdarzenia pojawią się odpowiednie służby. Na prawdę nie stać nas na to, a inne gminy np. o ile się nie mylę Kroczyce już tak? Czy nie warto się pochylić nad tematem bezpieczeństwa mieszkańców i przyjezdnych, tym bardziej, że koszta są nieduże? Problemem byłoby taki defibrylator umiejscowić przy placu targowym, czy koło gminy, straży, czy w centrum? A może, jak zwykle bywa czekamy na tragedię?

 • smycz

  data dodania: 2020-02-09

  Organizatorzy biegu którego trasa w sobotę prowadziła między innymi przez Jaroszów do Przybynowa jako jedni z niewielu POSPRZĄTALI TRASĘ po zakończeniu wydarzenia!!!! Korzystamy z tych ścieżek polnych i leśnych i bardzo sobie cenimy takie zachowanie. Dziękujemy

 • adam

  data dodania: 2020-02-08

  Bardzo dziękuję za zamieszczenie zaległych zarządzeń gminy.

 • adam

  data dodania: 2020-01-29

  proszę o umieszczenie zarządzenia nr 4 i 5 z roku 2020 bo nie ma ich w zarządzeniach.

  Szanowny Adamie,
  proszę się nie obawiać, publikujemy dokumenty na bieżąco, ale bywa, iż ktoś jest na chorobowym.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Mieszkaniec

  data dodania: 2020-01-29

  Witam kiedy będą zbierane odpady wielkogabarytowe? Gdzie można sprawdzić harmonogram.

  Szanowny Mieszkańcu,
  u góry strony gminnej jest zakładka dla mieszkańca, tam znajduje się System Gospodarowania Odpadami. Informacje są zamieszczane tam. Najbliższa zbiórka wielkogabarytowa jest zaplanowana wstępnie na kwiecień.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Piotr

  data dodania: 2020-01-28

  Witam co będzie z budynkiem gdzie był stary CPN ? Czy zostanie tam kiedykolwiek otwarta stacja paliw?? Odbywały się jakieś przetargi czy nikt tego nie chce??

  Szanowny Piotrze,
  działka od lat jest prywatna i inwestycja prywatna. Nie posiadam informacji, kiedy stacja ruszy.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Marianek

  data dodania: 2020-01-18

  I co z tą sterta żwiru przy przystanku w Przewodziszowicach ? Weźmie to ktoś czy tak zostanie czy będzie szpeciło wjazd do Przewodziszowic..

  Szanowny Marianku,

  to nie jest gminny żwir.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • icodalej

  data dodania: 2020-01-18

  nienawistne hasła płynące z zielonego namiotu na targowisku w sobotę - co to było? Kto na to wydał zgodę? Czy to właściwe miejsce na nachalną propagandę?

 • Jaro

  data dodania: 2020-01-13

  To ja bardzo dziękuję za takie przetargi :(

poprzednia strona|1|2|3| z   259następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
calendar

Tagi

LKS Zieloni Żarki chleb tatarczuch Gmina Żarki Agroturystyka na Jurze Oficjalny Portal Gminy Żarki Sanktuarium w Leśniowie Miniskansen Wsi Jurajskiej Skałki Jurajskie Jura Krakowsko-Częstochowska Szlak Orlich Gniazd Edukacyjne zagrody Rycerska Drużyna Miasta Żarki
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 4