piątek, 18 czerwca 2021 r.
imieniny obchodzą: Elżbieta, Marek

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • A gdzie

  data dodania: 2020-03-12

  A gdzie będziemy kupować jedzenie, jeśli targowisko zostanie zamknięte?
  Ludzie, opanujcie się, nie można pozamykać wszystkiego.
  Kryzys ekonomiczny wywołany paniką pośrednio zabije więcej ludzi niż ten wirus bezpośrednio.

 • Balon

  data dodania: 2020-03-12

  Dzień dobry,
  Otrzymałem wiadomość z gminy, w której informują państwo o zamknięciu kasy. Co z targowiskiem? Niewątpliwie jest to duże skupisko ludzi z różnych miejscowości, co ewidentnie niesie za sobą ryzyko zarażenia koronawirusem. Bardzo proszę o odpowiedź, z góry dziękuję.

  Szanowny Balon,
  jeszcze nie mam decyzji w sprawie targu. Informacje podajemy na bieżąco.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Mieszkaniec

  data dodania: 2020-03-11

  Do Smycz

  To nie przenośne tylko gmina musiała by wydzielić teren. Mamy tyle miejsca że na pewno było by gdzie to zrobić. I sobie takie miejsce wykupić pod uprawę . Chętnych było by pewnie sporo zwłaszcza że w dzisiejszych czasach w sklepach jest wszystko na chemii i nawet też nie wierzę że bio jest bio . A swoje to swoje . Może to temat warty głębszego rozpatrzenia albo chociaż wzięcia go pod uwagę. Wiadomo że nie każdy to lubi , siedzieć i grzebać w ziemi ale pewna grupa ludzi w naszym małym miasteczku by się znalazła. Sam urząd nie musiał by tu finansować nic nikomu bo za wszystko płacili by sami użytkownicy tzn woda w sezonie oraz opłaty roczne które są sprawami groszowymi.

 • smycz

  data dodania: 2020-03-11

  Są miasta w których powstają z woli mieszkańców i za zgodą władz "przenośne" sezonowe ogródki / w dzielnicach na osiedlach/ Teren na sezon wyznacza miasto a zagospodarowują mieszkańcy którym do życia potrzeba pracy w ogródku. Powstają super instalacje kwiatowe, ziołowe, jarzynowe . Wykorzystuje się pojemniki plast. worki itp. Fajna inicjatywa zamiast stacjonarnych ogródków.

 • Mieszkaniec

  data dodania: 2020-03-09

  Witam czy w naszym rejonie Żarek jest możliwe stworzenie ogródków działkowych ROD ???

  Szanowny Mieszkańcu,
  nie przypominam sobie, aby była kiedyś taka intencja i ktokolwiek zainteresowany taki tematem. Po prostu trzeba było by rozeznać temat.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • smycz

  data dodania: 2020-03-04

  Proszę wszystkich kupujących pieczywo - KORZYSTAJCIE Z RĘKAWICZEK albo dotykajcie przez worki które są przy stoisku!i zwracajcie uwagę flejtuchom którzy tego nie robią!!!!

 • Mieszkaniec 600-lecia

  data dodania: 2020-03-03

  Witam

  Bardzo proszę o interwencję w sprawie nowo wybudowanych ulic na naszym osiedlu 600-lecia naszego radnego Pana Adama Zamory, niech w końcu się zainteresuje tą sprawą po to jego osiedle oraz innych radych naszej Gminy. Ulice dopiero co zostały wybudowane a są tak krzywe ,że widać gołym okiem. Gdzie tu jest nadzór budowlany o odbiorze tych ulic już nie mówiąc. Te ulice nie nadają do ruchu drogowego tylko do rozbiórki i budowy od nowa bo się po prostu zapadają. Proszę o interwencję w tej sprawie oraz poruszenie tej sprawy na najbliższej Radzie Miasta.
  Mieszkaniec osiedla.

  Szanowny Mieszkańcu-600

  Do momentu odbioru nie wyszły mankamenty. Teren siada cały czas. Wszystkie usterki są zgłoszone do wykonawcy. Drogi są na gwarancji i wykonawca na bieżąco usuwa usterki. W gminie znamy sytuację i radni tego osiedla również znają sytuację.
  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Mieszkaniec

  data dodania: 2020-03-03

  Dzień Dobry czy są lub będą w naszej gminie dofinansowania do wymiany pieców np.na gazowe???

  Szanowny Mieszkańcu,
  jedyny dostępny program to Czyste Powietrze. Wszelkie informacje na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. https://www.wfosigw.katowice.pl/

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta

 • Spacerowicz

  data dodania: 2020-02-25

  Dlaczego Państwo nie publikujecie niewygodnych wypowiedzi?

  Szanowny Spacerowiczu,
  czasem ze względu na życie muszę mieć wolne.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Gmina

  data dodania: 2020-02-25

  Witam

  Proszę o jakąś interwencję jeśli chodzi o wyłączanie oświetlenia w sołectwach. Ostatnio zmuszony byłem wrócić późnym wieczorem do domu i ciemności sprawiły że nie byłem w stanie bezpiecznie dotrzeć. Kompletne ciemności. To jest po prostu kpina. Jeśli oświetlenie jest niepotrzebne proponuje je zdemontować bo po co ono nam ma służyć. Zamontować latarnie na świeczki.

  Szanowna Gmino,

  Proszę przeczytać odpowiedź poniżej. Proszę również zadbać o swoje bezpieczeństwo i mieć przy sobie oświetlenie.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska - Pluta, UMIG Żarki

poprzednia strona|1|2|3| z   260następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar

Tagi

Edukacyjne zagrody Sanktuarium w Leśniowie chleb tatarczuch Miniskansen Wsi Jurajskiej Oficjalny Portal Gminy Żarki Szlak Orlich Gniazd Rycerska Drużyna Miasta Żarki LKS Zieloni Żarki Gmina Żarki Jura Krakowsko-Częstochowska Agroturystyka na Jurze Skałki Jurajskie
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9