niedziela, 19 stycznia 2020 r.
imieniny obchodzą: Henryka, Mariusz

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • Jaro

  data dodania: 2020-01-13

  To ja bardzo dziękuję za takie przetargi :(

 • Jaro

  data dodania: 2020-01-13

  Czyli firmie opłaca się odbierać od pojedynczego klienta za 50 zł a hurtowo od gminy już nie. Dziwna sprawa to jest (zmowa firm czy co ?)

  Szanowny Jaro,
  firma nie odbiera śmieci od gminy. To są śmieci mieszkańców, a gmina zgodnie z prawem, ma tylko zorganizować przetarg, zebrać pieniądze od ludzi i zapłacić za usługę, która została wyceniona w ramach przetargu. Takie zadanie określił dla gmin ustawodawca.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Jaro

  data dodania: 2020-01-11

  Ja odnośnie cen za śmieci. Czy gmina już całkiem oszalała z cenami wywozu śmieci. Nowe stawki za kosz 240 l (4 domowników) to za śmieci niesegregowane 152 zł. I tłumaczenia wzrostem składowania, cen paliwa bla.. bla..bla..Jakoś mnie nie przekonują. Chciałbym nadmienić że mam kosz 240 l na firmę który odbiera firma zajmująca się wywozem śmieci, bez łaski za 50 zł (śmieci zmieszane). Czyli co płacę gminie za pośrednictwo 102 zł czy składkę na utrzymanie nikomu nie potrzebnego referatu śmieciowego :(
  PS No chyba że moja firma wywozi śmieci do lasu :D

  Szanowny Jaro,
  nie ma w urzędzie referatu śmieciowego. To firmy zewnętrzne składają ofert w przetargu i dają cenę za jaką wykonają usługę. Wszystkie oferty i przetargi są dostępne na stronie BIP. Gminy realizują tylko zadanie zgodnie z literą prawa ustalone przez ustawodawcę. Od lat nie wykonano w Polsce żadnych działań, aby systemowo ograniczyć liczbę śmieci. Od lat nie wprowadzono odpowiedzialności producentów za śmieci wprowadzane na rynek. Bo to jest trudne. Dłuż łatwiej przerzucić odpowiedzialność na odbiorcę końcowego, którym jest mieszkaniec i to mieszkaniec będzie ponosi coraz większą odpowiedzialność za śmieci i coraz większe koszty. Nie wiem, jak długo firmie, która odbiera od Pana odpady uda się utrzymać taką stawkę dla przedsiębiorcy. Ja wiem, że firma z Częstochowy odbierająca odpady od firm prywatnych w ub. roku w II połowie podniosła stawki trzy razy.

  Zachęcam do segregacji. Zachęcam do przemyślanych zakupów. Stosowania ekologicznych toreb. Nie z myślą o gminie. Przede wszystkim z myślą o tym, iż w naszym kraju zaczyna brakować miejsca do składowania, a system przetrawiania jest w powijakach. W dodatku w Polsce przyjmujemy śmieci z Niemiec, Anglii, i nie kilku innych zakątków świata. Proszę o wpisanie w wyszukiwarkę frazę: podwyżka odpadów i zapoznanie się z argumentami na temat rosnących cen za śmieci. To nie są argumenty lokalne, to są argumenty ogólnopolskie.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Artur

  data dodania: 2020-01-06

  Witam, osiedle 600 lecia znowu zmieniło się w lodowisko, jest to zrozumiałe że nie można posypać solą bo jest kostka ale samym piaskiem chyba się kostki nie zniszczy a będzie dużo bezpieczniej.
  Pozdrawiam

  Szanowny Arturze,
  przekazuję informację do odpowiedniego referatu.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Beti

  data dodania: 2019-12-27

  Witam! Czy na ulicy Joselewicza (skrzyżowanie z ul. Kościelną) doczekamy się znaku lustra? Było o tym wcześniej pisane i cisza, a jak widać te znaki pojawiają się w Żarkach np. niedawno koło UMiG Żarki. Bardzo proszę, żeby ktoś z gminy wyjechał sobie z ulicy Kościelnej na Joselewicza i zobaczył w czym problem.

  Szanowna Beti,
  sprawa zostanie przekazana do odpowiedniego referatu. Lustro koło urzędu jest od kilku lat, nie od niedawna.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Mieszkaniec

  data dodania: 2019-12-19

  Dzień dobry
  Niestety chyba informacja o dziurach w drodze w Kotowicach (Majowa, Ogrodowa) nie dotarła do referatu od 22.11.2019, pani rzecznik proszę o interwencję ponownie.

  Szanowny Mieszkańcu,
  informacja została przekazana, natomiast w okresie zimowym nie jest wykonywanie naprawianie ulic.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • mieszkaniec

  data dodania: 2019-12-10

  Budynek po gimnazjum duży zrobić jedną szkołę i problem się zmniejszy

 • Turysta

  data dodania: 2019-12-04

  Dzień dobry,
  Szanowna Pani Rzecznik,
  Proszę o informację, czy w przyszłym sezonie letnim basen w Żarkach będzie funkcjonował.

  Pozdrawiam

  Szanowny Turysto,

  Zadanie ma być wykonane do końca listopada 2020 r.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta

 • Lukasz

  data dodania: 2019-12-04

  Witam chciałbym zapytać co gmina robi praktycznego aby w Żarkach POWIETRZE BYŁO CZYSTSZE W ZIMOWE DNI. Po godz 17 jest u nas w gminie londyńska mgła.


  Pozdrawiam

  Szanowny Łukaszu,
  wymiana pieców, okien, termomodernizacja budynków jest finansowana tylko z Programu Czyste Powietrze. Mogą do niego aplikować wyłącznie mieszkańcy. Gminy nie mogą korzystać z tych środków. W latach poprzednich, gdy były dostępne środki realizowaliśmy projekty wspólnie z mieszkańcami. W ostatniej edycji wymieniliśmy 300 pieców. Szczegóły na temat realizowanych zadań w zakresie ekodotacji w zakładce Inwestycje na stronie umigzarki.pl W tym roku jako gminna oddaliśmy trzy komunalne budynki po termo, wymianie źródeł ciepła. Zrewitalizowano budynki przy Topolowej i po szkole w Wysokiej Lelowskiej, tam również zapewniono rozwiązania ekologiczne w zakresie ogrzewania. W latach poprzednich termomodernizacje wraz wymianą źródeł ciepła przeszły wszystkie szkoły, przedszkola, instytucje publiczne.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • smycz

  data dodania: 2019-12-01

  W związku z możliwością wyłączenia z okręgów łowieckich terenów prywatnych, czy samorządowych /trzeba stosowne pismo w Starostwie chyba złożyć/ mam pytanie czy Gmina Żarki wyznaczyła takie działki na terenach będących własnością gminy? My mieszkańcy mamy prawo wiedzieć czy w tym temacie będą podjęte jakieś kroki. Na inicjatywę radnych-bezradnych nie liczę ponieważ to wymaga zaangażowania, spotkań z mieszkańcami itp. Uważam że nowe granice kół łowieckich powinny być podane do publicznej wiadomości dla naszego i turystów bezpieczeństwa.

  Szanowna smycz,
  nie są wyznaczone.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

poprzednia strona|1|2|3| z   258następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
calendar

Tagi

Edukacyjne zagrody Szlak Orlich Gniazd chleb tatarczuch Oficjalny Portal Gminy Żarki Agroturystyka na Jurze Rycerska Drużyna Miasta Żarki Skałki Jurajskie Sanktuarium w Leśniowie Gmina Żarki Jura Krakowsko-Częstochowska Miniskansen Wsi Jurajskiej LKS Zieloni Żarki
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8