czwartek, 22 sierpnia 2019 r.
imieniny obchodzą: Cezary, Maria

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • Arti

  data dodania: 2019-06-04

  Dzień dobry
  Proszę o informację czy opłata za śmieci została podwyższona, jeżeli tak to czy mieszkańcy będą powiadomieni osobiście (np. listownie), bo skąd można wiedzieć jak jest naprawdę i ile mamy płacić?

  Szanowni Arti,
  w czerwcu będą roznoszone zawiadomienia o zmianie wysokości opłaty.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • eda

  data dodania: 2019-06-03

  Pani Rzecznik kiedy dni Żarek i kto na nich wystąpi? Nie reklamujecie się na stronach jury i turystycznych jak inne gminy.

  Szanowny Eda,
  na koniec czerwca nie będzie Dni Żarek, bardziej mieszkańcom spodobało się wydarzenie w sierpniu pod szyldem Nocy Rozmaitości. Nie wiem, o jakich stronach Pan pisze. Proszę podać adresy. Chętnie nawiążemy z nimi kontakt.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • jedziem

  data dodania: 2019-06-03

  Każda sobota w Żarkach to horror samochodowy. Brak transportu publicznego na terenie gminy powoduje że każdy próbuje dojechać swoim samochodem pod sam targ. Na samym targowisku tłumy co być może niektórych cieszy ale nikt nie myśli o bezpiecznych zakupach gminnego SENIORA. Apeluję o ustawienie ławek na terenie placu targowego. Przecież w 30 stopniowym upale trzeba gdzieś odpocząć, tym bardziej że wielu seniorów pokonuje pieszo parę kilometrów aby dojść do miasta. Brak przydrożnych ławek to ogromny minus tak samo jak brak widocznych informacji o czynnych toaletach publicznych , a właściwie jednej niestety. To poważny problem również w dni świąteczne dla turystów, To koniecznie trzeba zmienić

 • Turysta rowerzysta

  data dodania: 2019-06-03

  Piękna gmina po której uwielbiam jeździć na rowerze. Zaskakujące jest to jak co roku zmienia się jej wygląd: nowe drogi, ścieżki rowerowe. Jedyne co odstrasza turystów to ekipa panów spożywająca alkohol obok sklepu w Zawadzie. Niestety nie można się zatrzymać z dzieciakami na chwilę przerwy w tej miejscowości. Zachowanie tej grupy osób, ich sposób wyrażania się jest poniżej wszelkiej krytyki. Szkoda, że gmina nic nie może zrobić w tej sprawie.

  Szanowna turystko rowerowa
  na kulturę innych gmina nie ma wpływu. Okolice sklepu w Zawadzie są objęte przez nadzorem przez Straż Miejską, w różne dni tygodnia i o różnych porach, ale nie przez 24 godziny. Panowie nie spożywają alkoholu przy sklepie, lecz na prywatnym terenie. Właściciel działki wyraża na to zgodę. Na terenie prywatnym można spożywać alkohol.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • zxc

  data dodania: 2019-05-31

  do Pana Radnego Adama Zamory
  Wybory Pan wygrał i zainteresowanie osiedlem zmalało. Widział Pan jak wygląda teren wokół boiska, który Pan sam zagospodarował ? Trawa po pas, drzewka zarośnięte. Ma Pan dzieci, a placem zabaw i jakością sprzętu się Pan nie zainteresuje ?

 • nowy

  data dodania: 2019-05-21

  Witam czy wiadomo już kiedy zacznie się remont ulic Jagodowej i Młyńskiej,czy odwłoania się zakończyły , czy Gmina pozyskała pieniądze z dotacji? pozdrawiam

  Szanowny Nowy

  złożony został już kolejny wniosek na pozyskanie środków na przebudowę dwóch ulic. Nabór trwał do 12 kwietnia w Funduszu Dróg Samorządowych dla zadnia. Wartość zadania 5 371 574,00 zł. Gmina stara się o połowę kosztów zadania. Nie jest to mała inwestycje, stąd poszukiwanie środków zewnętrznych. Przebudowa zacznie się, gdy zostanie zapewnione finansowanie dla tego zadania.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Janusz

  data dodania: 2019-05-15

  *Witam, Czy w Żarkach rada miasta nada jakąś nazwę tej ulicy która jest na osiedlu Przewodziszowice, bo bieda tam trafić. Ostatnio szukałem wypożyczalni przy ul. Lesniowskiej a trafiłem na Jurajską ulice jakich wiele po wsiach. Może wypożyczalnia przy ul. Jurajskiej brzmi nieźle i nikogo już nie zmyli? Z poważaniem Janusz

 • Arti

  data dodania: 2019-05-15

  Szanowna Pani
  Wszyscy wiedzą, iż ul. Majowa i Ogrodowa ma być remontowana, niestety wszyscy też mają świadomość że nie wiadomo kiedy to nastąpi, proszę też o zrozumienie użytkowników tych dróg, że poruszanie się co dzień po dziurawej drodze nie należy do przyjemności, więc prosimy o tych parę kilogramów asfaltu na te dziury, aby lepiej nam się żyło.

  Szanowny Arti,

  część prac została wykonana na terenie Gminy Żarki. Warunki pogodowe są jednak, jakie widać i na realizację trzeba zaczekać, aż ustabilizuje się pogoda.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Arti

  data dodania: 2019-05-12

  Dzień dobry
  Na początku kwietnia jest wpis na temat załatania dziur w Kotowicach na Majowej i Ogrodowej, minął już miesiąc i niestety dziury jak były tak są po mimo obietnic nic się nie robi. Może sołtys albo radny zajmują się tą sprawą.

  Szanowny Arti,

  pogoda ma znaczenie. Zadanie jest realizowane w miarę możliwości pogodowych. Większość prac związanych z łataniem została wykonana na terenie gminy. Na ulicę Majową został zlecony projekt techniczny przebudowy.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Jaworzan

  data dodania: 2019-04-25

  Witam

  Mam pytanie, kto w Szkole Podstawowej w Jaworzniku odpowiada za huśtawki? Mamy prawie maj a huśtawek jak nie było powieszonych tak niema. Skandal, po co one wogóle zajmują miejsce.

  Pozdrawiam

  Szanowny Jaworzan,
  huśtawki wiszą od wczoraj. Jeden z elementów był zamawiany.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

pierwsza|poprzednia|2|3|4| z   255następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
calendar

Tagi

chleb tatarczuch Szlak Orlich Gniazd Gmina Żarki Sanktuarium w Leśniowie LKS Zieloni Żarki Miniskansen Wsi Jurajskiej Skałki Jurajskie Oficjalny Portal Gminy Żarki Agroturystyka na Jurze Rycerska Drużyna Miasta Żarki Edukacyjne zagrody Jura Krakowsko-Częstochowska
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5