wtorek, 31 marca 2020 r.
imieniny obchodzą: Kamil, Kornelia

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • Spacerowicz

  data dodania: 2020-02-24

  Witam,
  Zapytam wprost, czy nie uważają Państwo, że taki sposób na oszczędność w gminie jest żałosny? Wygaszanie oświetlenia na ulicach? Nie jestem w stanie tego pojąć. Jest to kary godne. Takie miejsca jak bardzo gęsto uczęszczana ulica Moniuszki, teren przy basenie na ulicy Wierzbowej gdzie znajduje się również zbiornik wodny oraz z dwóch stron rzeka ? Jako, ze gmina jest odpowiedzialna, to czy będzie wypłacać ewentualne odszkodowania, za nie daj Boże wypadki, które mogą się zdarzyć mieszkańcom? 70 proc. Żarek wygaszone, ale u Pana Burmistrza na Kopernika każda lampa świeci.

  Szanowny Spacerowiczu,
  W ostatnią niedzielę nad gminą Żarki i nie tylko przeszły wichury i spowodowały szereg wyłączeń m.in. przy ul. Moniuszki nie działało blisko 100 opraw. Awaria są systematycznie usuwane. Przy fragmencie ulicy Wierzbowej nie ma w ogóle oświetlenia, zatem nikt go tam nie wyłączył. Nigdzie nie będzie wyłączane 100 procent oświetlenia. Proces ograniczania oświetlenia jest jednak w trakcie. Nadal są obwody, które jeszcze świecą w całości, ale nie będą w całości świeciły.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Paulina

  data dodania: 2020-02-21

  Dlaczego nie ma odpowiedzi na moje pytanie dotyczące zestawu aed?

  Szanowna Paulino,
  wszystkie Pani argumenty znalazły odbicie w opublikowanym poście. W tegorocznym budżecie nie ma przewidzianego takiego wydatku.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Staś

  data dodania: 2020-02-20

  Gdzie można się bardzie dowiedzieć szczegółów na temat zmiany planu zagospodarowania na Wysoce Lelowskiej

  Szanowny Stasiu,
  zmiana w planie pojawiła się tylko w dyskusji na komisji Rady Miejskiej. Prosimy o śledzenie stron BIP, jeśli będą prowadzone dalsze kroki, to stosowne oświadczenia znajdą się w BIP.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMiG Żarki

 • Mieszkańcy ulicy Młyńskiej

  data dodania: 2020-02-19

  Dzień dobry. Prosimy chociaż o naprawę drogi.Nie da się już jeździć, więc jakakolwiek naprawa tymczasowa będzie dla nas wybawieniem.

  Szanowni mieszkańcy ul. Młyńskiej,

  zapewniam, że stan drogi jest bardzo dobrze znany w urzędzie. Nie mam na ten moment informacji o remoncie.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Żarczanin

  data dodania: 2020-02-19

  Dzień dobry, jeżeli umowa na dzierżawę na letnią kawiarnię przy basenie jest do listopada to czy wiadomo już kiedy będzie jakieś ogłoszenie/ przetarg na wynajem na kolejne lata?
  Pozdrawiam

  Szanowny Żarczanie,

  Prosimy o śledzenie BIP w drugiej połowie roku.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Mieszkańcy ul. Młyńskiej

  data dodania: 2020-02-18

  Dzień dobry
  Czy wiadomo już kiedy będzie remont drogi i jakakolwiek naprawa? Młyńska w chwili obecnej jest w strasznym stanie i przejazd nią to koszmar. Proszę o zrozumienie i pomoc w tej sprawie, bo po tych dziurach nie da się przejechać.

  Szanowni Mieszkańcy,
  stan ulic Młyńskiej i Jagodowej jest dobrze znany w urzędzie. Projekt techniczny jest przygotowany. Od 2018 r. aplikujemy o środki zewnętrzne, gdyż wartość inwestycji jest wysoka i bez udziału dotacji trudno będzie to zadanie zrealizować z środków własnych. Wnioski składano w tym temacie kilkakrotnie. Oto wykaz:
  - w kwietniu 2018 r. o dofinansowanie zadania pn. "Przebudowa dróg - ul. Jagodowej i ul. Młyńskiej w Żarkach" w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej"

  - we wrześniu 2018r. do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach operacji "Budowa lub modernizacja dróg lokalnych" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii"

  - w kwietniu 2019 r. o dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Samorządowych - Województwo Śląskie, wniosek został ujęty na liście gminnej rezerwowej.

  - w sierpniu 2019 o dotację ze środków Funduszu Dróg Samorządowych - Województwo Śląskie

  Mimo odwołania skierowanego do samego Premiera RP w jednym z konkursów nie mamy odpowiedzi.  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • PAULINA

  data dodania: 2020-02-16

  Witam, mam pytanie do władz naszej gminy: Dlaczego w naszym miasteczku nie ma nigdzie dostępu do defibrylatora AED? Czy bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest mniej ważne niż niektóre projekty? Koszt takiego urządzenia nie jest wielki, a uratowanie komuś życia, nie ma ceny. Jesteśmy miejscowością dość mocno turystyczną i handlową. Mamy jarmarki na placu targowym 2 razy w tyg. Mamy Klasztor w Leśniowie, fakt stacjonuje u nas karetka, ale czy zawsze jest ona w stanie zdarzyć na czas, albo przecisnąć się przez stragany w środę, czy sobotę? Bardzo jestem ciekawa odpowiedzi, takie urządzenie może komuś uratować życie, zanim na miejscu zdarzenia pojawią się odpowiednie służby. Na prawdę nie stać nas na to, a inne gminy np. o ile się nie mylę Kroczyce już tak? Czy nie warto się pochylić nad tematem bezpieczeństwa mieszkańców i przyjezdnych, tym bardziej, że koszta są nieduże? Problemem byłoby taki defibrylator umiejscowić przy placu targowym, czy koło gminy, straży, czy w centrum? A może, jak zwykle bywa czekamy na tragedię?

 • żarczanin

  data dodania: 2020-02-14

  Witam, chciałbym uzyskać informacje ile aktualnie firma "kuchnia polska smak" płaci za wynajęcie lokalu przy basenie i "okrąglaka " na placu targowym i do kiedy jest podpisana umowa na ten wynajem.

  Szanowny Żarczaninie,
  umowa za dzierżawę grilla jest do 10 lutego 2022r., a za letnią kawiarenkę do 30.11.2020r. Z tytułu pierwszej jest płacona jest kwota 893,02 zł miesięcznie, z tytułu drugiej 521,59 zł.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • smycz

  data dodania: 2020-02-09

  Organizatorzy biegu którego trasa w sobotę prowadziła między innymi przez Jaroszów do Przybynowa jako jedni z niewielu POSPRZĄTALI TRASĘ po zakończeniu wydarzenia!!!! Korzystamy z tych ścieżek polnych i leśnych i bardzo sobie cenimy takie zachowanie. Dziękujemy

 • adam

  data dodania: 2020-02-08

  Bardzo dziękuję za zamieszczenie zaległych zarządzeń gminy.

pierwsza|poprzednia|2|3|4| z   260następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar

Tagi

Edukacyjne zagrody Szlak Orlich Gniazd Sanktuarium w Leśniowie Rycerska Drużyna Miasta Żarki Jura Krakowsko-Częstochowska Gmina Żarki Agroturystyka na Jurze chleb tatarczuch LKS Zieloni Żarki Miniskansen Wsi Jurajskiej Oficjalny Portal Gminy Żarki Skałki Jurajskie
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 15