czwartek, 22 sierpnia 2019 r.
imieniny obchodzą: Cezary, Maria

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • Do mieszkańca

  data dodania: 2019-04-16

  Szanowny mieszkańcu,
  proszę o przesłanie informacji wraz ze zdjęciem, które mogę użyć na maila Gminy Żarki.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Mieszkaniec

  data dodania: 2019-04-15

  Dzień Dobry
  Bardzo proszę poinformować mieszkańców gminy Żarki, iż chór Salve Regina z Kotowic brał udział w XV Przeglądzie Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w Koziegłówkach w dniu 13.04.2019r, gdzie w swojej kategorii (na 12 występujących chórów) otrzymał wyróżnienie. Koncert galowy był transmitowany na żywo w TVP Info.
  Jest to jedyny chór z gminy Żarki który został wyróżniony.
  Proszę informację umieścić na stronie gminy.
  https://m.facebook.com/przegladpasyjny/
  http://przegladpasyjny.pl/

 • Rodzic

  data dodania: 2019-04-09

  Witam
  Mam pytanie czy jest w naszej gminie osoba zatrudniona jako opiekun Orlika przy Szkole Podstawowej ? A jak tak to czemu on nic nie robi z tego co wiem w innych gminach gdzie są Orliki są zatrudnieni animatorzy ,którzy pilnują i organizują zajęcia sportowe dla dzieci a u nas nic tym temacie się nie dzieje ? Teraz gdy Nauczyciele strajkują czy w czasie wakacji takie zajęcia by się bardzo przydały !! Proszę o odpowiedź.

  Szanowny Rodzicu,
  Animator, który jest zatrudniony na Orliku jest osobą pracująca, swoją pracę na Orliku wykonuje w godzinach popołudniowych. Nie ma możliwości organizacji zajęć przez niego dla dzieci w czasie strajku nauczycieli.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • smycz

  data dodania: 2019-04-09

  Gdy spotykasz uroczego psiaka na spacerze /na smyczy/ często masz ochotę go pogłaskać . Na obroży lub na smyczy ma dopiętą żółtą wstążkę, może mieć żółtą obrożę lub smycz - TO ZNACZY _ NIE PODCHODZ DO MNIE, NIE GŁASZCZ, Potrzebuję więcej przestrzeni!!!. Żółta wstążka w psim świecie ostrzega!!! Edukacja zawsze sie przyda

 • gość

  data dodania: 2019-04-08

  Dzień Zwracam się do administratora strony Urzędu Miasta i Gminy Żarki, o umieszczenie na stronie tzw okienka wyskakującego lub inny sposób powiadamiania na stronie o zbieraniu odpadów komunalnych (worków, koszy), Byłoby bardzo dobry sposób powiadamiania, a raczej przypominania mieszkańców o terminie wywozu. Wiem, że ta informacja jest w zakładce na stronie gminy, jednak wiele ludzi w trakcie odwiedzania strony miało by jeszcze dodatkowe przypomnienie, bo wiemy, że często ktoś zapomina lub wystawia w ostatniej chwili kosz. Wiele ludzi odwiedza stronę więc ta informacja była by pożądana.

 • Warwi

  data dodania: 2019-04-03

  Witam jakie szczpionki na odre?chorowałem w dzieciństwie i nie zaraźiłem się choć było chorych 5 osób i gdzie myślenie

 • artur

  data dodania: 2019-04-03

  Dzień dobry
  Mamy już wiosnę,więc kiedy możemy się spodziewać ekipy w celu naprawy i załatania dziur w jezdni na ulicach Majowej i Ogrodowej w Kotowicach?

  Szanowny Arturze,
  prace są wykonywane systematycznie, i u Państwa też będą wykonywane.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Mieszkaniec Olesiowa

  data dodania: 2019-04-01

  100 lat a gdzie Burmistrz, Przewodniczący i Pani Radna,władze naszego miasta???????
  Dużo zdrowia dla Jubilatki!!!!!!To bardzo skromna i pracowita osoba. Zasługuje na szacunek.

  Szanowny mieszkańcu,
  władze samorządowe reprezentowały: sekretarz Gminy Żarki Dominika Horoszko i kierownik USC Joanna Jarosz. Szacunek został okazany.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Arek

  data dodania: 2019-03-13

  W linku poniżej można znaleźć listę miast które wprowadziły już uchwałę reklamową. http://krajobrazmojegomiasta.pl/aktualnosci/id-20/uchwaly-reklamowe-w-roznych-miastach-polski-przeglad-stanu-prac

 • Arek

  data dodania: 2019-03-13

  Szanowna Pani Rzecznik chciałbym podsunąć pomysł wprowadzenia uchwały reklamowej w naszym mieście. Uchwała pozwoliłaby na uporządkowanie bałaganu związanego z istniejącymi reklamami i zastąpienie ich tabliczkami w tym samym wzorze. Nie trzeba nikogo przekonywać, że taki krok wpłynąłby pozytywnie na wizerunek i atrakcyjność naszego miasteczka, a patrząc w przyszłość pozwoliłoby na zwiększenie ruchu turystycznego i na czym również mieszkańcy i budżet naszego miasteczka zyska:)

pierwsza|poprzednia|3|4|5| z   255następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar

Tagi

Szlak Orlich Gniazd Jura Krakowsko-Częstochowska Skałki Jurajskie Sanktuarium w Leśniowie Miniskansen Wsi Jurajskiej Edukacyjne zagrody Agroturystyka na Jurze Oficjalny Portal Gminy Żarki Gmina Żarki Rycerska Drużyna Miasta Żarki chleb tatarczuch LKS Zieloni Żarki
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6