wtorek, 31 marca 2020 r.
imieniny obchodzą: Kamil, Kornelia

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • adam

  data dodania: 2020-01-29

  proszę o umieszczenie zarządzenia nr 4 i 5 z roku 2020 bo nie ma ich w zarządzeniach.

  Szanowny Adamie,
  proszę się nie obawiać, publikujemy dokumenty na bieżąco, ale bywa, iż ktoś jest na chorobowym.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Mieszkaniec

  data dodania: 2020-01-29

  Witam kiedy będą zbierane odpady wielkogabarytowe? Gdzie można sprawdzić harmonogram.

  Szanowny Mieszkańcu,
  u góry strony gminnej jest zakładka dla mieszkańca, tam znajduje się System Gospodarowania Odpadami. Informacje są zamieszczane tam. Najbliższa zbiórka wielkogabarytowa jest zaplanowana wstępnie na kwiecień.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Piotr

  data dodania: 2020-01-28

  Witam co będzie z budynkiem gdzie był stary CPN ? Czy zostanie tam kiedykolwiek otwarta stacja paliw?? Odbywały się jakieś przetargi czy nikt tego nie chce??

  Szanowny Piotrze,
  działka od lat jest prywatna i inwestycja prywatna. Nie posiadam informacji, kiedy stacja ruszy.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Marianek

  data dodania: 2020-01-18

  I co z tą sterta żwiru przy przystanku w Przewodziszowicach ? Weźmie to ktoś czy tak zostanie czy będzie szpeciło wjazd do Przewodziszowic..

  Szanowny Marianku,

  to nie jest gminny żwir.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • icodalej

  data dodania: 2020-01-18

  nienawistne hasła płynące z zielonego namiotu na targowisku w sobotę - co to było? Kto na to wydał zgodę? Czy to właściwe miejsce na nachalną propagandę?

 • Jaro

  data dodania: 2020-01-13

  To ja bardzo dziękuję za takie przetargi :(

 • Jaro

  data dodania: 2020-01-13

  Czyli firmie opłaca się odbierać od pojedynczego klienta za 50 zł a hurtowo od gminy już nie. Dziwna sprawa to jest (zmowa firm czy co ?)

  Szanowny Jaro,
  firma nie odbiera śmieci od gminy. To są śmieci mieszkańców, a gmina zgodnie z prawem, ma tylko zorganizować przetarg, zebrać pieniądze od ludzi i zapłacić za usługę, która została wyceniona w ramach przetargu. Takie zadanie określił dla gmin ustawodawca.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Jaro

  data dodania: 2020-01-11

  Ja odnośnie cen za śmieci. Czy gmina już całkiem oszalała z cenami wywozu śmieci. Nowe stawki za kosz 240 l (4 domowników) to za śmieci niesegregowane 152 zł. I tłumaczenia wzrostem składowania, cen paliwa bla.. bla..bla..Jakoś mnie nie przekonują. Chciałbym nadmienić że mam kosz 240 l na firmę który odbiera firma zajmująca się wywozem śmieci, bez łaski za 50 zł (śmieci zmieszane). Czyli co płacę gminie za pośrednictwo 102 zł czy składkę na utrzymanie nikomu nie potrzebnego referatu śmieciowego :(
  PS No chyba że moja firma wywozi śmieci do lasu :D

  Szanowny Jaro,
  nie ma w urzędzie referatu śmieciowego. To firmy zewnętrzne składają ofert w przetargu i dają cenę za jaką wykonają usługę. Wszystkie oferty i przetargi są dostępne na stronie BIP. Gminy realizują tylko zadanie zgodnie z literą prawa ustalone przez ustawodawcę. Od lat nie wykonano w Polsce żadnych działań, aby systemowo ograniczyć liczbę śmieci. Od lat nie wprowadzono odpowiedzialności producentów za śmieci wprowadzane na rynek. Bo to jest trudne. Dłuż łatwiej przerzucić odpowiedzialność na odbiorcę końcowego, którym jest mieszkaniec i to mieszkaniec będzie ponosi coraz większą odpowiedzialność za śmieci i coraz większe koszty. Nie wiem, jak długo firmie, która odbiera od Pana odpady uda się utrzymać taką stawkę dla przedsiębiorcy. Ja wiem, że firma z Częstochowy odbierająca odpady od firm prywatnych w ub. roku w II połowie podniosła stawki trzy razy.

  Zachęcam do segregacji. Zachęcam do przemyślanych zakupów. Stosowania ekologicznych toreb. Nie z myślą o gminie. Przede wszystkim z myślą o tym, iż w naszym kraju zaczyna brakować miejsca do składowania, a system przetrawiania jest w powijakach. W dodatku w Polsce przyjmujemy śmieci z Niemiec, Anglii, i nie kilku innych zakątków świata. Proszę o wpisanie w wyszukiwarkę frazę: podwyżka odpadów i zapoznanie się z argumentami na temat rosnących cen za śmieci. To nie są argumenty lokalne, to są argumenty ogólnopolskie.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Artur

  data dodania: 2020-01-06

  Witam, osiedle 600 lecia znowu zmieniło się w lodowisko, jest to zrozumiałe że nie można posypać solą bo jest kostka ale samym piaskiem chyba się kostki nie zniszczy a będzie dużo bezpieczniej.
  Pozdrawiam

  Szanowny Arturze,
  przekazuję informację do odpowiedniego referatu.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Beti

  data dodania: 2019-12-27

  Witam! Czy na ulicy Joselewicza (skrzyżowanie z ul. Kościelną) doczekamy się znaku lustra? Było o tym wcześniej pisane i cisza, a jak widać te znaki pojawiają się w Żarkach np. niedawno koło UMiG Żarki. Bardzo proszę, żeby ktoś z gminy wyjechał sobie z ulicy Kościelnej na Joselewicza i zobaczył w czym problem.

  Szanowna Beti,
  sprawa zostanie przekazana do odpowiedniego referatu. Lustro koło urzędu jest od kilku lat, nie od niedawna.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

pierwsza|poprzednia|3|4|5| z   260następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar

Tagi

Sanktuarium w Leśniowie Agroturystyka na Jurze Edukacyjne zagrody Miniskansen Wsi Jurajskiej Szlak Orlich Gniazd Oficjalny Portal Gminy Żarki Rycerska Drużyna Miasta Żarki LKS Zieloni Żarki Gmina Żarki chleb tatarczuch Jura Krakowsko-Częstochowska Skałki Jurajskie
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 14