sobota, 18 stycznia 2020 r.
imieniny obchodzą: Małgorzata, Piotr

Księga gości

Strona główna » Księga gości

wielkość tekstu:A | A | A

Dodaj wpis
 • Oszukiwany podatnik

  data dodania: 2019-10-01

  Droga pani rzecznik... Nurtuje mnie pytanie dotyczące firmy która świadczy usługi w odbieraniu odpadów komunalnych. Chodzi mi o to kto jest w końcu stroną umowy jeżeli chodzi o gospodarkę odpadami- UMiG Żarki czy też ta firma? Czy jej "widzi mi się" będzie jeszcze długo tolerowane przez UMiG? Do rzeczy. W tej chwili sytuacja wygląda tak, że osoba samotna, płacąca za odbiór segregowanych (papier, plastik) ma odbierany 1 worek papieru i 2 worki plastiku. Ironia polega na tym że jeżeli ktoś płaci za 8 domowników ma odbierane dokładnie tą samą liczbę. Wobec tego nie jestem już zaskoczony sytuacjami które spotykam w lesie- worki ze śmieciami, opony, meble. Może teraz usłyszę że "zawsze można dowolną ilość zawieźć do PSZOKu". Tak, tylko za co w końcu płaci ten który płaci za 8 osób?

  Szanowny oszukiwany podatniku,
  proszę o kontakt z odpowiednim referatem.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • zwoleniczka jogi

  data dodania: 2019-09-20

  Mnie joga pomaga skoncentrować się na modlitwie i na zdrowiu.Jogę trzeba uprawiać w postawie wdzięczności wobec Boga.Wojciech Werhun SJ Mahesh,jest jezuitą ale również instruktorem jogi i wcale nie uważa że uprawianie jogi to grzech.

 • smycz

  data dodania: 2019-09-18

  Szanowni radni gminy Żarki Wracam do sprawy kompostownika i zniżki w opłacie za wywóz odpadów. Otóż 6 września 2019r w życie weszła nowelizacja ustawy z dnia 13 września 1996r o utrzymaniu czystości w gminie. Na jej podstawie zgodnie z treścią ust. 4a dodanego do art. 6k "rada gminy w drodze uchwały, zwalnia wcześniej z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujących bioodpady w kompostowniku przydomowym itd. itd. Biorąc pod uwagę wysokie opłaty oczekuję stosownej uchwały Rady Gminy Żarki,

  Szanowna smycz,
  zgadza się, ale gminy mają pewien czas na dostosowanie lokalnych przepisów do tych nadrzędnych.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • smycz

  data dodania: 2019-09-17

  Czy w naszej gminie funkcjonuje zniżka w opłatach za odbiór odpadów w przypadku posiadania kompostownika / Jeżeli tak to w jakiej wysokości?

  Szanowna smycz,
  nie ma takiej zniżki.

  z poważaniem
  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Joga w Domu Kultury

  data dodania: 2019-09-17

  Dzień Dobry. Nie wiem czyj to jest pomysł abyś prowadzić zajęcia Jogi w Domu Kultury. Pragnę tylko poinformować zainteresowanych, że Joga jest złem, które wyrządzać będzie niezliczone krzywdy w naszym życiu. Nie dzwimy się, że praktykujać ćwiczenia Jogi będzie w naszym domu dziać się źle. Rozbite małżeństwa, samobójstwa, problemy z dziećmi,itp. Tak podaję do informacji jakby kto chciał doświadczyć tego. Ps. Praktyka Jogi jest grzechem.

 • mieszkanka

  data dodania: 2019-08-27

  Dzień dobry.Pani Kasiu msza św w Wysokiej Lelowskiej i na zmianę w Suliszowicach jest o 10,nie jak podano w informacji o 12 oczywiście w parafii Przybynów.Pozdrawiam

  Dzień Dobry,
  dziękuję za uwagę. Zmienione.

  Z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • ted

  data dodania: 2019-08-26

  Tak sobie myślę , że może dobrym pomysłem byłoby postawienie pojemnika - dużego - na śmieci - ogólnodostępnego ....na każdej drodze ze wsi do lasu ...z dużym napisem - nie zaśmiecaj lasu -wysyp tu ...Ilość śmieci wyrzucanych i wywożonych całymi worami do lasu jest PRZERAŻAJĄCA . Szanujmy wspólne dobro .

  Szanowny ted,
  prośba o szanowanie wspólnego dobra jest oczywista. Tak, jak oczywistym jest nieśmiecenie w lesie, przy szlakach turystycznych i na grzybach. Zasadą powinno być myślenie, jak produkować mniej śmieci. W szkołach o tym uczą. Tylko kłopot z wdrażaniem. Jeśli komuś się chce wywozić śmieci do lasu, to przypominam, iż w każdej gminie jest PSZOK - Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych i tam można dostarczać śmieci.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • Mieszkaniec

  data dodania: 2019-08-09

  Chciałbym zwrócić uwagę na problem internetu w gminie. W dużej mierze problem dotyczy sołectw i internetu po światłowodach,do którego dostępu nie ma w ogóle (nie dotyczy to oczywiście samych mieszkańców Żarek, którzy dostęp do światłowodów posiadają). Czy w związku z tym istnieje szansa , aby ten problem jakoś poruszyć i rozwiązać. Proszę o przyjrzenie się temu problemowi. Pozdrawiam

 • Mieszkaniec

  data dodania: 2019-07-20

  Szanowna pani rzecznik,chciałem zapytać czy to normalne że na ścieżce rowerowej i chodniku dla pieszych przy ul Myszkowskiej obok posesji nr44 ktoś sobie urządził komis samochodowy i traktuje widocznie to miejsce jako prywatną własność chcąc przejechać rowerem trzeba omijać wystawione samochody na sprzedaż uważając by ich nie uszkodzić.

  Szanowny mieszkańcu,
  proszę o kontakt z właściwymi służbami policyjnymi, które odpowiadają ze bezpieczeństwo.

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

 • KDR

  data dodania: 2019-07-05

  Proszę o informację, w jaki sposób w naszej gminie można uzyskać ulgę lub zwolnienie z opłat za wywóz śmieci dla rodzin wielodzietnych, tzn. posiadające Kartę Dużej Rodziny?? Bo wiem, że takie ulgi są udzielane przez gminy.

  Szanowny Panie,
  pod tym adresem uchwała, w której jest mowa komuś przysługuje zwolnienie z opłat https://www.zarki.bip.jur.pl/artykuly/5090

  z poważaniem

  Katarzyna Kulińska-Pluta, UMIG Żarki

pierwsza|poprzednia|3|4|5| z   258następna|ostatnia

Strona główna
wyszukiwarka
calendar

Tagi

LKS Zieloni Żarki chleb tatarczuch Oficjalny Portal Gminy Żarki Skałki Jurajskie Szlak Orlich Gniazd Miniskansen Wsi Jurajskiej Edukacyjne zagrody Sanktuarium w Leśniowie Gmina Żarki Agroturystyka na Jurze Jura Krakowsko-Częstochowska Rycerska Drużyna Miasta Żarki
Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 4